Przewoził narkotyki w samochodzie

Przewoził narkotyki w samochodzie, fot: policja.pl

Wołomińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 39-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli mefedron, zaś w domu amfetaminę. Mężczyzna twierdził, że to wszystko na użytek własny. Za posiadanie środków odurzających oraz substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierowcą był 39 letni mężczyzna, znany już wcześniej wołomińskim funkcjonariuszom. Podczas kontroli, w samochodzie policjanci znaleźli pudełko, które wzbudziło ich zainteresowanie. Po otwarciu pojemnika okazało się, że w środku znajduje się biały proszek, waga oraz torebki strunowe. Mężczyzna przyznał, że jest to mefedron. Dodał też, że narkotyki należą do niego i posiada je tylko na własny użytek. Kryminalni przeszukali również mieszkanie mężczyzny, w którym znaleźli wagę oraz cztery torebki strunowe z narkotykami ukryte w szafce na liczniki w przedpokoju. Policjanci zabezpieczyli je do dalszego badania. Okazało się , że jest to 76 gramów mefedronu oraz 45 gramów innych substancji odurzających w tym amfetaminy.

Przewoził narkotyki w samochodzie, fot: policja.pl

39 letni mężczyzna za posiadanie środków odurzających odpowie przed Sądem. Za przestępstwo z art. 62 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić nawet do 3 lat pozbawiania wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.