Przysięga terytorialsów na ciechanowskim Rynku

Przysięga terytorialsów na ciechanowskim Rynku

W sobotę 28 maja o godz. 11:00, na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tym razem słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 36 terytorialsów. Będzie im towarzyszyło 40 żołnierzy kończących szkolenie wyrównawcze.

Najbliższa przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników z północnego Mazowsza odbędzie się 28 maja, o godz. 11:00 na ciechanowskim Rynku. Zanim żołnierze wypowiedzą słowa roty przysięgi, od godz. 10:30 przewidziany jest występ artystyczny w wykonaniu żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, natomiast w trakcie uroczystości, podczas przegrupowania pododdziałów do defilady, żołnierze zaprezentują pokaz walki w bliskim kontakcie.

W czasie trwania uroczystości w okolicach Pl. Jana Pawła II mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, spowodowane chwilowym wstrzymaniem ruchu z powodu przemarszu wojska. Od piątku (27.05.2022) od godz. 21:00, do soboty (28.05.2022) do godz. 12:00 wyłączony z użytkowania zostanie parking znajdujący się na Pl. Jana Pawła.

Dołącz do nas!
Proces rekrutacji w szeregi 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Osoby zainteresowane pełnieniem terytorialnej służby wojskowej, która daje możliwość doskonałego łączenia życia prywatnego i zawodowego z służbą ojczyźnie, będą miały jeszcze możliwość skorzystania z szkoleń, jakie przeprowadzi 5 MBOT w 2022r. Brygada planuje przeprowadzić jeszcze 4 szkolenia podstawowe oraz wyrównawcze dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Kolejne w ramach projektu Wakacje w WOT rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 17 lipca.

W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z rekruterem, do którego kontakt można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl