Przywłaszczył samochód i posiadał narkotyki

Przywłaszczył samochód i posiadał narkotyki, fot: KPP Wołomin

Wypożyczył warty około 75 tys. złotych samochód. Gdy nie zwrócił pojazdu do wypożyczalni, jej właściciel złożył zawiadomienie o jego przywłaszczeniu. Na jednym z parkingów policjanci znaleźli pojazd, siedzącego w nim mężczyznę i narkotyki.

Funkcjonariusze z Wołomina kilka dni temu zostali powiadomieni przez policjantów z Kalisza o przypadku wypożyczenia z jednej z firm na ich terenie samochodu osobowego, który nie został zwrócony po ustalonym terminie. Właściciel wypożyczalni zgłosił ten fakt, dodatkowo poinformował, że na podstawie zapisu GPS samochód może znajdować się w okolicach Wołomina. Policjanci zespołu wywiadowczego wołomińskiej komendy szybko zajęli się sprawą. Już po kilkunastu minutach namierzyli pojazd na jednym z parkingów.

W osobowej kia siedział młody mężczyzna, którego wylegitymowali. 28-latek był zaskoczony policyjną kontrolą. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili przygotowaną umowę kupna – sprzedaży samochodu, oraz na podłodze za siedzeniem kierowcy zawiniątko w folii aluminiowej. Mężczyzna oświadczył, że jest to mefedron, który nabył na własny użytek. Sprawdzenie pojazdu w policyjnym systemie potwierdziło, że był on poszukiwany przez funkcjonariuszy z Kalisza jako poszukiwany w wyniku przywłaszczenia.

Przywłaszczył samochód i posiadał narkotyki, fot: KPP Wołomin

Karol C. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Pojazd został przekazany właścicielowi wypożyczalni. 28-latek już usłyszał zarzuty przywłaszczenia wartego 75 tys. złotych samochodu i posiadania narkotyków. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 3 tys. złotych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie