Przywrócenie stałej trasy linii 199

Autobus linii 199, fot. zabki.pl

W związku zakończeniem pierwszego etapu prac przy przebudowie skrzyżowania ul. Batorego i Wyspiańskiego wraz z budową sygnalizacji świetlnej w poniedziałek 25 lipca została przywrócona przejezdność skrzyżowania ul. Batorego i Wyspiańskiego.

Wznowieniu ulega funkcjonowanie przystanków WYSPIAŃSKIEGO 01 i 02.

Zlikwidowane zostają przystanki zastępcze WYSPIAŃSKIEGO 51 oraz 52.

Kursowanie linii 199 odbywać się będzie według zaktualizowanego rozkładu jazdy.
(>>info na stronie ZTM<<)

Obecnie funkcjonująca trasa objazdowa oraz rozkład linii Ząbki-1 i Ząbki-3 zostają utrzymane do dnia 31.07 (niedziela). Korekty trasy i zmiany rozkładów linii Ząbki-1 i Ząbki-2/2M i Ząbki-3 planujemy wprowadzić od 1 sierpnia (poniedziałek) będą uwzględniać już objazdy związane z pracami na rondzie Powstańców- Żbikowskiego. Niestety to nie będzie koniec objazdów i zmiany rozkładowych w te wakacje, na etapie uzgodnień i zatwierdzeń są czasowe organizacje ruchu i objazdy komunikacji publicznej związane m.in. z:

– kolejnym etapem realizowanej przez Powiat Wołomiński przebudowy skrzyżowania Skrajna/Piłsudskiego (zamknięcie ul. Piłsudskiego),
– przebudową ul. ks. Skorupki na odcinku od ul. Morcinka do granicy z Zielonką realizowaną na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie,
– realizowaną przez miasto Ząbki przebudową dwóch skrzyżowań na ul. 11 Listopada (wyniesienie skrzyżowań, wytyczenie dodatkowych przejść dla pieszych).

Stolica również wykorzystuje wakacyjny sezon budowlany, dla osób przesiadających się przy Dworcu Wileńskim istotna może być informacja, że z dniem 25 lipca nie będą kursować tramwaje Mostem Śląską Dąbrowskim więcej pod tym >>linkiem<<.