Punkt kontroli autobusów – Wakacje 2024

Punkt kontroli autokarów, fot. policja.pl

Policjanci wołomińskiej komendy wyznaczyli miejsce kontroli autokarów w Zielonce przy Gliniankach. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przygotowali podobnie jak w roku ubiegłym miejsce prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Dla miejscowości powiatu wołomińskiego w tym również Marek wyznaczono punkt w Zielonce na parkingu przy Gliniankach.

Kontrola autokarów odbywać się będzie w następujących terminach:
– poniedziałek- piątek w godz.: 5:00-5:40, 6:30-8:00. W soboty i niedziele kontrola autobusów prowadzona będzie w miejscach odjazdu, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu u dyżurnego KPP Wołomin pod numerem 22 776 20 21 lub 47 724 79 01, 47 724 78 46 wew. 6 (pon.-pt. godz. 8:00- 16:00) WRD KPP Wołomin.

Dobrym rozwiązaniem będzie poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji – informuje kom. Marcin Zdunek naczelnik wołomińskiej drogówki.

Dodatkowo na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.