Radni zabezpieczyli 500 tys. zł na naprawę zdewastowanego węzła

Węzeł Wołomin, fot: WWL24

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Powiatu Wołomińskiego radni  zajęli się wprowadzeniem do budżetu Powiatu środków na naprawę zdewastowanego przez wandali i złodziei wiaduktu na węźle „Wołomin”.

Radni zgodzili się z rekomendacją Zarządu Powiatu i zabezpieczyli na ten cel kwotę 500 tys. zł, co pozwoli niezwłocznie przystąpić do wyboru wykonawcy prac budowlanych. Pierwotnie środki te radni na początku roku przekazali jako wsparcie dla Województwa Mazowieckiego.

– Od blisko roku prowadziliśmy rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] i Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie w celu skoordynowania prac i jak najszybszego otwarcia łącznika. Niestety już po tym jak uzgodniliśmy szczegóły i przekazaliśmy Województwu 500 tys. zł, MZDW wycofało się „z przyczyn formalnych” z wcześniejszych ustaleń. Gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej, to sami ogłosilibyśmy przetarg i rozpoczęli prace najpóźniej pół roku temu. Obecnie szykujemy się do ogłoszenia samodzielnego przetargu. Wystąpiłem również o wsparcie finansowe do Marszałka. Bardzo liczę na pozytywną odpowiedź. Węzeł będziemy chcieli uruchomić jak najszybciej, jednak wszelkie procedury przetargowe i prace naprawcze mogą potrwać ok. 4-5 miesięcy – informuje starosta wołomiński Adam Lubiak.