Radzymin – Spektakl ”Młodość Józefa Piłsudskiego”

1766
Święto Niepodległości 2017 w Radzyminie

W sobotę o godz. 17.00 w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się widowisko słowno-muzyczne pt. „Młodość Józefa Piłsudskiego”, przygotowane przez artystów Teatru „Maskarada” oraz zespołu M’art.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, lecz wejściówki należy rezerwowac pod tel. 22 786 50 24 wew. 22 lub mailowo: salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl. Więcej informacji na stronie Biblioteki Publicznej.

Święto Niepodległości 2017 w Radzyminie

Obsada:
Stary – Andrzej Mastalerz
Młody – Henryk Simon
Maria- Małgorzata Puzio
Teatr Maskarada: Anna Roman, Pola Berg, Maja Traczyk, Kamila Rosa, Klara Szanser, Kuba Czerniec, Marcin Remiszewski, Kacper Kawecki, Cezary Polak, Jacek Borkowski, Filip Miękus, Kacper Obrębski, Igor Gołembiewski.

Zespół wokalno-instrumentalny:
Maja Kuczera – pierwsze skrzypce
Katarzyna Bielińska – drugie skrzypce
Maria Wydra – trzecie skrzypce
Justyna Przybysz – wiolonczela
Aruto Matsumoto – fortepian
Jagienka Kaczmarek – alt

Muzyka, prowadzenie i śpiew: Karol Bąk-Łupiński

Zainteresowanie postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego jest ogromne, a zwłaszcza wśród ludzi młodych. Przyszedł nam więc pomysł, aby odpowiedzieć o tej postaci nieco inaczej. Nie o Marszałku, Naczelniku czy Komendancie, bo z tej strony jest powszechnie znany, ale o jego młodości i wieku średnim, gdy dopiero kształtował się, jako człowiek i późniejszy konspirator. Nie o postaci, jak ze spiżu, ale o normalnym facecie, którym targały najróżniejsze emocje i wątpliwości.
To spektakl dla młodych przygotowany przez młodych, początkujących artystów muzyków, śpiewaków oraz aktorów, którzy – w większości – pochodzą z Radzymina i okolic.
Obok młodych wystąpią aktorzy zawodowi, wśród nich znany i ceniony Andrzej Mastalerz oraz Małgorzata Puzio, która od lat prowadzi w Radzyminie zajęcia teatralne.

Komentarze