Radzymińska Karta Mieszkańca – warto mieć

Radzymińska Karta Mieszkańca - warto mieć

Wrzesień to czas powrotów do szkoły i do pracy. To także miesiąc, w którym wielu mieszkańców gminy Radzymin wnioskuje o przedłużenie ważności Radzymińskiej Karty Mieszkańca lub jej uzyskanie po raz pierwszy. Tym, co motywuje do złożenia wniosku są korzyści jakie daje karta, przy dojazdach do szkoły i pracy zbiorową komunikacją gminną lub pojazdami warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Benefitów płynących z posiadania karty jest jednak więcej. Przypomnijmy je.

Bilet metropolitalny z Radzymińską Kartą Mieszkańca
Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy gminą Radzymin a Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie oraz maksymalnym dopłatom gminnym, mieszkańcy Radzymina kupują najtańszy w powiecie wołomińskim bilet okresowy na przejazdy w 1-szej i 2-strefie biletowej ZTM. Niższe, w porównaniu do Warszawskiej Karty Miejskiej, ceny obowiązują przy zakupie biletów imiennych 30-dniowych i 90-dniowych ważnych w strefie 1 i 2 oraz w strefie 2.

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy ZTM a Gminą Radzymin pasażerowie kodują bilety metropolitalne w Punktach Obsługi Pasażera.

Radzymińska Karta Mieszkańca – warto mieć

Bilet metropolitalny to oferta skierowana do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Uprawnieni do posiadania tego biletu są mieszkańcy Gminy Radzymin, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych na rzecz gminy Radzymin w Urzędzie Skarbowym w Wołominie oraz dzieci tych podatników. Posiadacze biletów zyskują tańsze przejazdy do Warszawy liniami ZTM 738 i 705 oraz darmowe podróżowanie liniami ZTM L31, L40 i L45 oraz gminnymi liniami R.

Uwaga! Bilet metropolitalny zakodowany na Radzymińskiej Karcie Mieszkańca obowiązuje także na linii Szybkiej Kolei Miejskiej S3.

Bon Malucha
„Bon Malucha” jest świadczeniem pieniężnym przyznawanym rodzicom dzieci w wieku od 1 do 3 roku na dofinansowanie legalnego zatrudnienia niani (umowa uaktywniająca) lub dopłatę do pobytu dziecka w żłobku niepublicznym, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego. Bon przysługuje Rodzicom, którzy posiadają ważną Radzymińską Kartę Mieszkańca (kartę powinny posiadać także dzieci) oraz korzystają z usług niepublicznego żłobka, klubu dziecięcego wpisanego do odpowiedniego rejestru albo dziennego opiekuna wpisanego do wykazu dziennych opiekunów, bądź z usług niani zatrudnionej w ramach umowy uaktywniającej. Wysokość bonu wynosi:
– 200,00 zł w przypadku, gdy rodzice mają na utrzymaniu jedno dziecko,
– 300,00 zł w przypadku, gdy rodzice mają na utrzymaniu dwoje dzieci, w tym drugie dziecko nie ukończyło 18 roku życia lub 26 roku życia i kontynuuje naukę lub drugie dziecko pozostające na utrzymaniu jest pełnoletnie i niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
– 400,00 zł w przypadku, gdy Rodzice mają na utrzymaniu troje i więcej dzieci, w tym drugie i kolejne dziecko nie ukończyło 18 roku życia lub 26 roku życia i kontynuuje naukę lub drugie i kolejne dziecko pozostające na utrzymaniu jest pełnoletnie i niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Wnioski o przyznanie Bonu Malucha przyjmuje Centrum Usług Wspólnych w Radzyminie z siedzibą przy ulicy 11 Listopada 2 w Radzyminie, tel. 22 786 50 50.

Zniżki w Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Mieszkańcy Gminy Radzymin będący posiadaczami ważnej RKM mogą korzystać ze zniżek na usługi komercyjne oferowane przez Centrum w wysokości do 30 % od ceny regularnej z cennika Centrum. Uwaga! Zniżka w wysokości 20% przysługuje każdemu posiadaczowi RKM, a dodatkowe 10% zniżki przysługuje na konsultacje lekarzy specjalistów udzielających świadczeń medycznych tym posiadaczom RKM, którzy złożyli w Centrum „Deklarację wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej”. Z karty RKM można skorzystać podczas wizyty u lekarza medycyny rodzinnej lub lekarza specjalisty, rehabilitacji ambulatoryjnej, stomatologii zachowawczej. Ze zniżki można skorzystać także przy wykonywaniu badań diagnostycznych (zniżka nie wyższa niż 50 zł brutto za jednorazowe badanie) oraz szczepień ochronnych (zniżka nie wyższa niż 30 zł brutto za jednostkowe szczepienie ochronne).

Tańsze opłaty za rezerwację obiektów sportowych
Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu prowadzi elektroniczny kalendarz dostępności wybranych obiektów sportowych zarządzanych przez tę instytucję. Rezerwacji odpłatnej można dokonywać na stronie: www.bazasportowa.radzymin.pl. Dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca ROKIS wprowadził zniżki w wysokości 25%. System wyświetla dostępne godziny wynajmu poszczególnych obiektów i automatycznie kalkuluje koszt z uwzględnieniem upustu. Opłat można dokonać przez system płatności on-line bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji na stronie www.bazasportowa.radzymin.pl, przelewem lub gotówką w Sekretariacie ROKiS.

Zniżki na zajęcia edukacyjne i wydarzenia kulturalne
Radzymińska Karta Mieszkańca oferuje zniżki na zajęcia edukacyjne i wydarzenia kulturalne przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin oraz Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu. Posiadacze ważnej karty mogą liczyć na zniżki do 20% opłaty za udział w kursach i warsztatach organizowanych przez Bibliotekę, jak również na zniżki przy zakupie biletów na wybrane koncerty, spektakle oraz występy kabaretowe. Upust 20% na zajęcia muzyczne oferuje z kolei ROKiS.

Tańsze bilety wstępu na basen w Wołominie
Posiadacze Radzymińskiej Karty Mieszkańca korzystają ze zniżek na zakup jednorazowych biletów wstępu na basen w Ośrodku Sportu i Rekreacji „HURAGAN”. Bilety 60-minutowe normalne oraz ulgowe dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca są o 3 złote tańsze w porównaniu do cen biletów ze standardowego cennika pływalni.

Oferty promocyjne firm partnerskich Radzymińskiej Karty Mieszkańca
Radzymińska Karta Mieszkańca to korzyści oferowane zarówno przez gminę Radzymin, jak i przez miejscowe firmy. Katalog biznesowych partnerów karty liczy w tej chwili ponad 70 podmiotów gospodarczych, które dla posiadaczy RKM przygotowały specjalne oferty na zakup swoich towarów lub usług. Zakres upustów obejmuje zniżki od 5% do 50%. Wśród ofert znajdują się propozycje z zakresu kosmetyki, zdrowia, wyposażenie wnętrz, motoryzacji czy edukacji. Pełen katalog zniżek od partnerów Radzymińskiej Karty Mieszkańca jest dostępny pod adresem www.rkm.radzymin.pl/nasi-partnerzy.