Rekordowa zbiórka krwi w Zielonce

Rekordowa zbiórka krwi w Zielonce, fot: zielonka.pl

Po czterech miesiącach przerwy, w niedzielę 24 lutego, miała miejsce pierwsza w tym roku akcja honorowego oddawania krwi, zorganizowana przez KHDK „Krzyś” z Zielonki.

Apel o krew dla zmagającej się z chorobą pani Bożeny nie pozostał bez echa. Mieszkańcy Zielonki byli gotowi podzielić się bezcennym lekiem ratującym życie.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Krew oddały 73 osoby z 83 zarejestrowanych, co przełożyło się na 32,85 litrów krwi. To najlepszy wynik podczas jednorazowej akcji zorganizowanej przez „Krzysia”. Pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie pracowały ponad zaplanowane godziny zbiórki, by móc pobrać krew od jak największej liczby osób, które przyszły na zbiórkę do Szkoły Podstawowej nr 4.

Klub Honorowych Dawców Krwi „Krzyś” dziękuje wszystkim, którzy nie byli obojętni na apel i byli gotowi podzielić się bezcennym lekiem ratującym życie oraz za cierpliwość podczas oczekiwania na swoją kolej.

– Cieszy nas bardzo fakt, że poza stałymi Krwiodawcami pojawiło się wiele nowych osób. Przekonali się, że oddawanie krwi nie boli oraz warto pomagać potrzebującym. Mamy nadzieję, że będą regularnie przychodzili na nasze akcje – czytamy na stronie internetowej „Krzysia”.