Rekordowe zainteresowanie drogowym przetargiem

399
Rekordowe zainteresowanie drogowym przetargiem, fot: marki.pl

Jedną z największych przyszłorocznych inwestycji w Markach jest budowa ciągu ulic, które połączą ulicę Wspólną z ulicą Stawową.

– Obecnie jest to klasyczna gruntówka, z której korzystają m.in. rodzice dzieci uczących się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym oraz uczestnicy zajęć sportowych i kulturalnych. Cieszę się, że po zakończeniu inwestycji będą poruszać się tak samo dobrą drogą jak niedawno wyremontowana Główna – mówi Marcin Brzeziński, radny miasta.

O zamówienie rywalizuje aż 13 firm. Wszystkie oferty mieszczą się w miejskim kosztorysie, wynoszącym 8,44 mln zł. Najtańsza z nich opiewa na niecałe 4 mln zł, najdroższa na 6,5 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały udzielenie 72-miesięcznej gwarancji i rękojmi. Dział zamówień publicznych rozpocznie teraz sprawdzanie ofert. Po wybraniu zwycięskiego podmiotu, roboty powinny ruszyć na początku przyszłego roku.

– Zamierzamy wybudować na tym odcinku kanalizację deszczową, nową jezdnię, chodnik, a także drogę rowerową. Staramy się o dofinansowania do tej inwestycji z różnych źródeł: unijnych i rządowych – zaznacza Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Komentarze