Rekruter 5 Brygady w każdym powiecie – teraz uproszczony kontakt

Rekruter 5 Brygady w każdym powiecie - teraz uproszczony kontakt, fot: 5MBOT

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem >>www<<, każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.

Rekruterzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej to żołnierze – ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku. Przybliżają model funkcjonowania formacji oraz codzienny tok służby żołnierzy nie tylko poprzez rozmowę i przekazywanie suchych faktów, ale również prezentując zdjęcia, filmy, oraz dzieląc się własnymi doświadczeniami. Przygotowują tym samym przyszłych adeptów OT, do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT, czego mogą od wojska oczekiwać, jak również czego wojsko może oczekiwać od nich. Ważne w tym pierwszym kontakcie jest również przekazanie informacji o tym, jakie należy spełnić wymagania by dostać się do wojska. Chodzi zarówno o wymagania fizyczne, jak i psychiczne i emocjonalne. Ochotnik decydując się na służbę, musi mieć świadomość na co się zdecydował.

Rekruterzy posiadają wiedzę i doświadczenie, którym mogą podzielić się z osobami zainteresowanymi służbą. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości, z którymi wiąże się podjęcie decyzji o rozpoczęciu służby wojskowej.

Z rekruterami 5 MBOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt do rekrutera z powiatu, w którym mieszka ochotnik można znaleźć na stronie >>www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl<< , poprzez wpisanie nazwy powiatu.

Rekrutacja do 5 Brygady OT za pośrednictwem rekrutera to poza uzyskaniem „u źródła” wiedzy na temat służby, również znaczne ułatwienie formalnego procesu naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej, a to dzięki temu, że rekruter podczas spotkania może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, w tym celu nie ma więc potrzeby fatygowania się do Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Projekt już teraz okazuje się bardzo efektywny w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję po rozmowie z rekruterem. Takie systemy działają też w innych krajach, na przykład w USA.
Uruchomiony dzisiaj serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z rekruterem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika. Na chwilę obecną w 5 MBOT jest 21 rekruterów.
Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.

Już dziś skontaktuj się ze swoim rekruterem WOT!
>>www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl<<