Relacja z 10 kolejki Futboligi

Sparta Wołomin została bezlitośnie ograna przez Dar-Mar, fot: Sportowe WWL

Bycie liderem, nawet w amatorskich ligach, często wiąże się z presją. Pokazała to dziesiąta kolejka Futboligi, albowiem najwyżej notowane drużyny na obu poziomach rozgrywkowych, solidarnie straciły punkty.

Zielonkowskie ósemki w ostatnią niedzielę rozegrały prawdopodobnie ostatnią taką kolejkę w sezonie. Taką, czyli przy pogodnym niebie i idealnej temperaturze, która aż zachęcała do rywalizacji. Wykorzystała to znakomita większość drużyn, poza jedną – FC Hashem, który nie podjął rywalizacji z AGD Marking. Na szczęście pozostałe zespoły wykazały więcej chęci i pokazały ciekawy oraz stojący na dobrym poziomie futbol.

W pierwszej lidze wydarzeniem była pierwsza porażka obrońców tytułu, a jednocześnie liderów rozgrywek – In-Plusu. Podopieczni Patryka Gall, w trochę zdziesiątkowanym składzie, ulegli Al-Marowi. Wszystko zdecydowało się w końcówce meczu, na którą Al-Mar zachował chyba więcej sił. Porażka urzędujących mistrzów bardzo ucieszyła Fil-Pol. Ten zespół w niedzielę nie dał szans Multi-Medice i zrównał się punktami z In-Plusem.
Ostatniego słowa w kwestii walki o najwyższe cele nie powiedział też Dar-Mar. Norbert Kucharczyk i spółka nie mieli żadnych problemów ze Spartą i zdobyli pierwsze trzy punkty tej jesieni. Swoje w weekend zrobił również Offside, pokonując 4:2 Incognito, aczkolwiek był to trudny mecz dla faworytów, którzy jego losy przechylili dopiero w drugiej części drugiej połowy.

Ciekawie było też na poziomie zaplecza elity. Tutaj liderem były FC Drzewce, ale remis z Wolą Rasztowską spowodował, że już nim nie są. Teraz hasła „lider” możemy używać w kontekście Tigera Wołomin. Ekipa Mariusza Magierka ograła 2:0 Lemę Logistic i wszystko wskazuje na to, że po rocznej banicji wróci do pierwszej ligi. Ostatniego słowa w tym temacie nie powiedziały jednak inne zespoły. Choćby Ursynów. „Czarno-czerwoni” odkupili winy za porażkę z Drzewcami i przed kilkoma dniami wygrali skromnie z Al-Majem (1:0). Być może będzie to początek zwycięskiej passy, chociaż przed nimi jeszcze wiele spotkań z drużynami o podobnych ambicjach. Ale dzięki temu druga liga będzie do samego końca sezonu niezwykle interesująca. Tutaj o wszystkim zdecydują detale!

A spragnionych większej ilości szczegółów związanych z 10 kolejką zapraszamy do odwiedzenia serwisu ligowego www.futboliga.pl