Relacja z 11. kolejki Futboligi

Chrystian Karczewski, Sokoły Zielonka, fot: Linda Gajewska

Zielonkowska Futboliga, po krótkiej pauzie spowodowanej Świętami, znów zawitała na Stadion Miejski i rozegrała kolejnych dziesięć spotkań.

Mimo, że większość z nich miała swoich zdecydowanych faworytów, to wyniki tego nie odzwierciedliły. Spotkania kończyły się co najwyżej trzema bramkami różnicy i dzięki temu oglądało się je z przyjemnością.

Ciężkie chwile przeżywał chociażby lider pierwszej ligi. Dar-Mar, dopiero na dwie minuty przed końcem meczu, zdobył kluczowego rola w rywalizacji ze Spartą Wołomin. Także Fil-Pol znany ze swojej bramkostrzelności długo męczył się z FC United, wygrywając ostatecznie 2:0. Pewny triumf odniósł za to Al-Mar, który odprawił z kwitkiem Kati-Kominki (4:1) i dzięki temu powiększył swoją przewagę w tabeli nad Tigerem, bo ten tylko zremisował z Na Fantazji. Podziałem punktów zakończyła się również rywalizacja In-Plusu z FC Hash.

A w drugiej lidze nie zaszły praktycznie żadne poważniejsze zmiany. Swoje mecze wygrał zarówno lider (WLSP), jak i wicelider (Bartycka), a po raz drugi z rzędu punkty stracił Promil Wola, remisując 1:1 z Retro.

Co raz bliżej podium są za to Sokoły. Zielonkowcskich weteranów dzielą od trzeciego miejsca już tylko dwa punkty. W grze o awans jest też Marcova, która spokojnie ograła JFK Warszawa i jeśli w niedzielę upora się z Bartycką, to sytuacja na górze tabeli zrobi się jeszcze ciekawsza.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami spotkań Futboligi, jak również materiałami video związanymi z rozgrywkami, odsyłamy do strony www.futboliga.pl