Relacja z 13 kolejki Futboligi

Zdjęcie z meczu Retro - Bartycka, od lewej Mariusz Piórkowski i Damian Jarzębski

Długo trzeba było czekać, by w rozgrywkach zielonkowskich ósemek doszło do zmiany na pozycji lidera rozgrywek. Ale w końcu ta chwila nadeszła – Fil-Pol pokonał 2:1 Dar-Mar i teraz to on jest zespołem, któremu najbliżej do mistrzostwa trzeciej edycji.

Ile taki stan potrwa? Czy dawnej Andromedzie faktycznie uda się dowieźć to miejsce aż do samego końca? To najbardziej palące pytania po tym, co wydarzyło się w ostatniej kolejce Futboligi, ale na odpowiedź jest jeszcze trochę za wcześnie. Do końca rozgrywek zostało bowiem aż pięć kolejek.

Kilka nierozwiązanych zagadek jest również w drugiej lidze. Tutaj absolutnym hegemonem jest WLSP, które już może się sposobić do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ale kto oprócz nich? Największe szanse dawano Bartyckiej, lecz po przegranej z Retro, ten zespół stracił przewagę nad goniącym go peletonem i nic nie jest przesądzone. Tym bardziej, że ochotę na awans mają również Incognito czy Marcova, które w weekend odniosły przekonujące zwycięstwa i w dobrych humorach udały się na zasłużony odpoczynek.

No właśnie – Futboliga 22 kwietnia rozegrała bowiem ostatnią kolejkę w tym miesiącu. Ponieważ zawodnicy chcieliby skorzystać z możliwości wyjazdu na „majówkę”, następne mecze odbędą się dopiero 6 maja. Fani rozgrywek nie mają jednak prawa narzekać na nudę, bo w serwisie www.futboliga.pl codziennie pojawia się coś nowego. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim magazyny video, a w ostatnim z nich gościem był Mateusz Lewandowski z zespołu FC Hash.