Relacja z 15 kolejki Futboligi

Tydzień wcześniej zawodnicy Futboligi swoje spotkania musieli rozgrywać przy akompaniamencie padającego deszczu. Tym razem przywitała ich doskonała pogoda, co zawodnicy postanowili wykorzystać i kilka spotkań stało na naprawdę wysokim poziomie.

Do żadnych zmian nie doszło w czołówce rozgrywek. Co prawda liderujący Al-Mar rzutem na taśmę uratował sukces nad Ursynowem, ale najważniejsze były w tym przypadku trzy punkty. Za plecami zespołu Marcina Rychty wciąż czai się Andromeda, która nie dała najmniejszych szans Bartyckiej i wygrała aż 10:0. Także inni faworyci nie zawiedli, natomiast z walki o medale drugiej edycji odpadł Tiger, który przegrał 0:3 z Dar-Marem.

Cenne zwycięstwo odniosła Sparta. Drużyna kierowana przez Jacka Słońskiego ograła 2:0 Retro Squad i tym samym zanotowała trzecią z rzędu trzypunktową zdobycz. Była ona tym ważniejsza, że praktycznie zapewniła ekipie z Wołomina udział w pierwszej lidze w kolejnym sezonie. Tylko matematyczne szanse na podobny wynik ma z kolei FC Hash, który w niedzielny wieczór uległ 1:4 In-Plusowi Marki.

A w najbliższy weekend Futboligę czeka przerwa od zmagań ligowych. Organizatorzy w tym terminie zaplanowali bowiem Puchar Ligi, co dla wielu zespołów będzie szansą na dodatkowe trofeum. Zobaczymy kto z tej okazji skorzysta, chociaż niewykluczone, że i tutaj będą brylować te same drużyny co w lidze.

Wszystkie szczegóły dotyczące zielonkowskich ósemek można znaleźć na stronie www.futboliga.pl lub na ligowym facbeooku: https://web.facebook.com/futboliga.zielonka/ Oprócz statystyk czy relacji, można też obejrzeć skróty spotkań oraz inne ciekawe materiały video. Jednym z ostatnich był drugi odcinek Crossbar Challenge, czyli zabawa w strzelanie w poprzeczkę. Tym razem swoich sił spróbowali zawodnicy Promilu Wola.