Relacja z 16 kolejki Futboligi

In-Plus Marki, mistrz piątej edycji rozgrywek, fot: Futboliga

Zielonkowskie ósemki mają nowego-starego mistrza! W piątej edycji tych zmagań zwyciężył In-Plus Marki, którym tym samym obronił tytuł i dzięki temu przeszedł do historii!

W Futbolidze jeszcze żadnej drużynie udało się wywalczyć złotych medali dwa razy pod rząd. „Księgowi” zrobili to jako pierwsi, ale wcale nie przyszło im to łatwo. W decydującym spotkaniu z Fil-Polem potrzebowali remisu i właśnie wynikiem 1:1 zakończyła się ta potyczka. In-Plus długo prowadził, lecz w samej końcówce stracił bramkę i wtedy każdy scenariusz był jeszcze możliwy. Przeciwnikom nie starczyło jednak czasu na zdobycie decydującego trafienia, dlatego po ostatnim gwizdku to markowianie mieli powody do świętowania. To spotkanie było też transmitowane na żywo i każdy kto chciałby zobaczyć jak wyglądał najważniejszy mecz w sezonie 2019/20 może to zrobić poniżej. Nie zabrakło również komentarza.

Pozostałe mecze w pierwszej lidze nie miały już takiego ciężaru gatunkowego jak powyższy. A padły w nich następujące wyniki: Multi-Medika przegrała z Al-Marem aż 1:12, z kolei Dar-Mar przerwał klątwę meczów z Incognito i wygrał 2:1. Tytuł króla strzelców futboligowej elity trafił do Arka Stępnia z Fil-Polu, podobnie zresztą jak statuetka dla najlepszego kanadyjczyka. Najwięcej asyst skompletował za to przedstawiciel zwycięskiej ekipy – Marcin Kur.

A jak wyglądała końcowa klasyfikacja w drugiej lidze? Tutaj już wcześniej było jasne, że złoto zgarnie Tiger. Na potwierdzenie tego zespół z Wołomina pokonał w ostatniej kolejce Ursynów 3:2. Porażka tych drugich spowodowała, że wypadli oni poza podium. Drugie miejsce utrzymały z kolei FC Drzewce i to mimo porażki z AGD Marking. Triumf AGD spowodował z kolei, że to ten zespół rzutem na taśmę zakończył rozgrywki na najniższym stopniu podium. Tuż za „pudłem” uplasowała się natomiast Wola Rasztowska, która w ostatnim swoim meczu ograła Al-Maj Car Marki.

Natomiast w potyczce, która miała jedynie wymiar symboliczny, Lema Logistic wygrała 3:1 z Galacticos. Co do nagród indywidualnych, to tutaj górowali gracze Tigera Wołomin. Najwięcej bramek zainkasował Adam Drewnowski, wspólnie z Rafałem Saksem został on również najlepszym kanadyjczykiem, z kolei najwięcej kluczowych podań zanotował Paweł Gołaszewski.

Teraz Futboligę czeka bardzo długa przerwa. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to szósta edycja rozpocznie się dopiero w marcu 2021 roku.

www.futboliga.pl