Relacja z finału Futboligi

16 czerwca 2019 roku, o godzinie 20:00 wielu kibiców przyszło by zobaczyć wielki finał między Offsidem a In-Plusem, a więc dwoma najlepszymi drużynami tego sezonu.

Lepsi okazali się ci drudzy, którzy wygrali 2:1 i to oni – przynajmniej przez najbliższy rok
– będą tytułowani jako mistrzowie Futboligi. Kulisy z tego spotkania (które sędziował ekstraklasowy arbiter – Łukasz Szczech!) jak również wszystkie bramki i najciekawsze akcje można zobaczyć na filmie, gdzie nie zabrakło wielu spektakularnych ujęć, jak choćby te z drona.

Tydzień później, czyli w ostatnią niedzielę odbył się z kolei finał Pucharu Ligi. Do decydującej fazy zakwalifikowało się 10 zespołów, z których zostali wyłonieni wpierw półfinaliści a potem uczestnicy decydującej potyczki. Po wielu godzinach zmagań w starciu o złoto zmierzyli się Retro Squad oraz Dar-Mar. Długo wydawało się, że o triumfie zadecydują rzuty karne, lecz w przedostatniej minucie spotkania samobójcze trafienie zapewniło okazały puchar graczom Dar-Maru. I tym sposobem czwarta edycja Futboligi została oficjalnie zakończona.

Szczegóły tych ostatnich kilku tygodni można znaleźć na oficjalnej stronie zmagań – www.futboliga.pl Teraz przed zawodnikami odpoczynek i przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się na początku września. Pozostaje mieć nadzieję, że emocje z nim związane będą nie mniejsze, niż z tym który właśnie się zakończył.