Relacja z 4.kolejki Strefy 6!

Tygłysy - Show Team, fot: Sportowe WWL

Znakomita większość niedzielnych spotkań Strefy 6 miała swoją temperaturę. I chociaż żaden remis nie padł, to w kilku meczach było tego naprawdę blisko.

O to, by odnieść zwycięstwo, musiał mocno powalczyć urzędujący mistrz. Black Dragons Team zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę PrefBudowi, ale ostatecznie musieli uznać wyższość obrońców tytułu. A na potknięcie PrefBudu bardzo liczył Al-Mar Wołomin. Zespół, który najmocniej depcze po piętach liderowi rozgrywek, w niedzielę uporał się z AutoSzybami, triumfując 4:3, chociaż gdyby skończyło się tutaj remisem, to również moglibyśmy mówić o sprawiedliwym rozstrzygnięciu. Ciekawie było też w dolnych strefach tabeli 1.ligi. Najpierw Magnatt roztrwonił trzybramkową przewagę z Al-Maj Car i zamiast dopisać sobie ważne trzy punkty, musiał pogodzić się z zawstydzającą porażką. Podobnego błędu nie popełniła z kolei Szewnica. Drużyna Marcina Białka, mimo że męczyła się z Lemą Logistic, to po 50 minutach gry wygrała 3:2 i zdobyła być może kluczowe punkty w kontekście utrzymania pierwszoligowego bytu.

PrefBud Tulewo – Black Dragons Team, fot: Sportowe WWL

Na chwilę zejdźmy jeszcze do 2.ligi. Tutaj jak na razie niezmienna pozostaje jedna rzecz – zwycięstwa głównych faworytów do medali. Po raz kolejny komplet punktów dopisał sobie OknoTech Radzymin (gładka wygrana nad Wolą Rasztowską), Bad Boys Ostrówek (mimo, że Old Stars Team wcale nie okazali się takim łatwym rywalem, jakim mieli być) oraz Show Team, który po arcyciekawej potyczce uratował minimalny sukces nad Tygłysami. A grono zadowolonych po ostatniej niedzieli uzupełnili przedstawiciele Joga Bonito. Ta drużyna nie była faworytem potyczki z Retro, lecz wykorzystała osłabienia po stronie przeciwnika, zagrała dobre spotkanie i zasłużenie sięgnęła po całą pulę. Była to pierwsza wygrana Jogi nad Retro po trzech porażkach z rzędu.

A chociaż wiadomo, że mecze piłkarskie najlepiej ogląda się na żywo, będąc na obiekcie, to Organizatorzy S6 po raz kolejny zaproponowali swoim fanom transmisję spotkań w internecie. Udało się pokazać wszystkie zaplanowane mecze, a towarzyszył im komentarz. Kto jest ciekawy jak to wyglądało, retransmisję może obejrzeć poniżej (zapraszamy też do subskrypcji kanału – TUTAJ).

A już za tydzień następna seria gier. Pełny terminarz na niedzielę 15 maja (podobnie jak wiele innych informacji związanych z rozgrywkami) można znaleźć w oficjalnym serwisie zmagań – www.strefa6.pl