Relacja z 6 kolejki rozgrywek ligi Strefa 6 [WIDEO]

Show Team - AKS Elektro, fot: Sportowe WWL

6 kolejka Strefa 6 nie przyniosła ostatecznych rozstrzygnięć ani w pierwszej, ani w drugiej lidze. A to oznacza, że mistrza rozgrywek poznamy w najbliższą niedzielę.

W szóstej serii gier była możliwość, że zmagania w Woli Rasztowskiej będą miały swojego triumfatora. By tak się stało, punkty musiał stracić Beer Team oraz Copa FC, natomiast trzy punkty miał zainkasować Green Team. Ten scenariusz się jednak nie sprawdził. Co prawda Beer Team faktycznie swój mecz przegrał, przez co stracił nadzieję na tytuł mistrzowski, ale sukces Copy nad PrefBudem oraz wpadka Green Teamu z Bad Boys (3:3) spowodowały, że o wszystkim zdecyduje mecz z ostatniej kolejki! Już w najbliższą niedzielę o godzinie 20:00 Copa podejmie Green Team i kto zapisze ten mecz na swoje konto, ten zostanie triumfatorem trzeciej edycji! Przypomnijmy, że ci drudzy są obrońcami trofeum, z kolei zespół z Klembowa już raz w meczu o wszystko brał udział. Miało to miejsce w pierwszej edycji rozgrywek i wówczas spotkanie z zespołem AbyDoPrzodu przegrał. Czy teraz pójdzie mu lepiej?

Z pierwszoligowych ciekawostek warto odnotować pierwsze zwycięstwo w sezonie HandyMan (5:1 z Al-Marem) oraz fakt, że dość niespodziewanie do walki o trzecie miejsce włączyły się AutoSzyby. Jeżeli podopieczni Kamila Wiśniewskiego wygrają w ostatniej serii z Bad Boys, a Beer Team przegra z Al-Marem, to właśnie Szyby skończą na najniższym stopniu podium.

Al-Mar Wołomin – HandyMan Elewacje, fot: Sportowe WWL

Natomiast w drugiej lidze wszystko wskazywało na to, że tytuł zapewni sobie Black Dragons. Drużyna z Wołomina nie sprostała jednak Al-Maj Car Marki i to powoduje, że w ostatniej kolejce musi przynajmniej zremisować z Lema Logistic, by cieszyć się ze złota. Pewni medalu mogą być za to przedstawiciele AKS Elektro. Co prawda złoto im nie grozi, lecz dzięki pokonaniu 10:6 Show Teamu, nie ma już nawet matematycznej możliwości, by znaleźli się poza miejscami 2-3. Jak na zespół, który był nominowany do ligowego outsidera, jest to naprawdę świetny wynik. W pozostałych spotkaniach zaplecza ekstraklasy Retro Squad wygrało 3:2 z Joga Bonito, a Box Garda Marki rozbiła Lemę Logistic aż 8:3.

Cztery mecze szóstej kolejki były transmitowane na żywo w ligowej telewizji Strefy 6. Retransmisję z nich można obejrzeć w materiale video.

I na koniec przypomnijmy – niedziela, 13 czerwca, godzina 20:00. Wielki finał III edycji rozgrywek, który odbędzie się na Orliku w Woli Rasztowskiej. Zapowiadają się wielkie emocje a tych, którzy nie będą mogli zobaczyć tego spotkania na miejscu, zapraszamy do śledzenia transmisji LIVE. Link do niej pojawi się na dniach w serwisie >>strefa6.pl<<

Al-Mar Wołomin – HandyMan Elewacje, fot: Sportowe WWL