Relacja z 7 kolejki rozgrywek ligi Strefa 6

318
Green Team, zwycięzcy ligi, fot: Sportowe WWL

Zakończyły się rozgrywki piłkarskie Strefa 6! A tytuł znów powędrował do Green Teamu, który w decydującej potyczce pokonał Copa FC 5:3!

W niedzielę miała miejsce ostatnia kolejka ligi szóstek w Woli Rasztowskiej. Stała ona pod znakiem „meczu o wszystko”, w którym spotkały się dwie najlepsze ekipy tego sezonu. Green Team jedno mistrzostwo w Strefie Szóstek już miał, Copa FC walczyła o to, by po raz pierwszy stać się posiadaczem najcenniejszego trofeum w tych rozgrywkach. I mimo, że zespół z Klembowa świetnie rozpoczął to spotkanie, bo prowadził już 2:0, to nie udało mu się dowieźć dobrego wyniku do samego końca. Im dłużej mecz trwał, tym lepiej wyglądali obrońcy tytułu i to oni mieli po ostatnim gwizdku więcej powodów do radości. Przegranym na pocieszenie pozostał fakt, że ich reprezentanci zdobyli tytuły króla strzelców (Mateusz Marcinkiewicz) i asyst (Michał Łapiński), ale to tylko w niewielkim stopniu łagodzi fakt, że nie udało się zdobyć złotych medali.

Z kolei brązowe medale pierwszej ligi trafiły do zespołu AutuSzyb. Ta drużyna pokonała w siódmej serii Bad Boys, co przy jednoczesnej porażce Beer Teamu z Al-Marem, dało zespołowi Kamila Wiśniewskiego upragnione podium. Czwarte miejsce przypadło wspominanemu Beer Teamowi, zaś na piątym rozgrywki ukończył PrefBud, który w niedzielę nie dał większych szans HandyMan Elewacje (6:2).

Spotkanie Al-Mar – Beer Team, fot: Sportowe WWL

Niespodzianki nie było za to w drugiej lidze. Tutaj już dawno wszystko wskazywało na to, że tytuł zdobędzie Black Dragons. I tak się stało, albowiem jedyny zespół który mógł przegonić Czarne Smoki czyli Al-Maj Car Marki, niespodziewanie tylko zremisował z Retro Squad. Tym samym nie tylko pozbawił się szans na mistrzostwo, ale równocześnie stracił możliwość awansu. A wszystko kosztem AKS Elektro. Team Piotrka Biskupskiego pokonał bowiem Joga Bonito i wyprzedził Al-Maj, dzięki czemu to do niego trafił bilet do stacji „pierwsza liga”. Miejsca w górnej połowie tabeli drugiej ligi uzupełnił Show Team, który po pokonaniu Box Gardy Marki zakończył rozgrywki na czwartej lokacie.

Na koniec zachęcamy do obejrzenia retransmisji ze spotkania o wszystko.
Relacja odbyła się na kanale YouTube Strefa 6 i w szczytowym momencie oglądało ją ponad 70 osób! Tym samy każdy, kto nie dotarł do Woli Rasztowskiej, może już zobaczyć w jakich okoliczności kolejny tytuł wywalczył Green Team.

Komentarze