Piotr Krzemiński, fot: Futboliga

Ciekawie zapowiadała się końcówka rundy jesiennej Futboligi i taka też jest. Mimo, że zespoły mają jeszcze przed sobą rundę rewanżową, to widać jak bardzo zależy im na wyrobieniu sobie odpowiedniej pozycji przed drugą częścią sezonu. Jednym udaje się to lepiej, drugim gorzej.

W tej drugiej grupie jest Al-Mar. Mistrz Futboligi w niedzielę podzielił się punktami z Dar-Marem i był to jego piąty remis z rzędu! Z kolejnego potknięcia ekipy Marcina Rychty skorzystała Andromeda, która spokojnie ograła Kati-Kominki 6:2 i jest samodzielnym liderem elity. Al-Mar musi uważać nie tylko na to, by jego strata do czołówki nie zwiększyła się, ale też odpierać ataki Tigera Wołomina, który po wygranej z In-Plusem zrównał się punktami z obrońcami tytułu. Pierwszy punkt w sezonie zdobyła za to Malina remisując 3:3 z FC Hash, a fantastyczny powrót ze stanu 0:2 zaliczyła w weekend Sparta, która zremisowała z FC United.

Miano „rycerzy jesieni” w drugiej lidze rozstrzygnie się natomiast między WLSP a Promilem. Co więcej – te zespoły spotkają się w niedzielę w bezpośrednim starciu i będziemy mieli „czarno na białym” kto bardziej zasługuje na fotel lidera. Czwarte z rzędu zwycięstwo odniosło Incognito, które po słabym początku, awansowało na czwartą pozycję, z kolei na piątą spadła Marcova, sensacyjnie przegrywając z Auto-Rak.

Remis 1:1 padł z kolei w rywalizacji Ursynowa z JFK i w tym momencie jedni i drudzy zamykają drugoligową stawkę.

Reklama

9 kolejka, która będzie przy okazji ostatnią tej jesieni, już w niedzielę. Przypominamy też, że cały czas trwają zapisy do turnieju halowego organizowanego przez Nocną Ligę Halową. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

źródło: Robert Biskupski, Futboliga

Komentarze