Relacja z 8 kolejki Nocnej Ligii Halowej

Vaveosport jest już pewne awansu do pierwszej ligi NLH, fot: Michał Firszt

W pewnym momencie sezonu to wcale nie było takie pewne. Ale już wiadomo, że o mistrzostwie Nocnej Ligi zadecyduje ostatni mecz między Offsidem a In-Plusem. Zostanie on rozegrany 27 lutego.

Niewiele zabrakło, by losy złota rozstrzygnęły się wcześniej, lecz wyniki z przedostatniej kolejki spowodowały, że różnica między dwiema najlepszymi ekipami w pierwszej lidze wynosi trzy punkty. A to oznacza, że dopiero bezpośrednia potyczka między zainteresowanymi rozstrzygnie, komu należy się najbardziej prestiżowe trofeum w trzynastej edycji.

Ciekawie zapowiada się również walka o brązowy medal, o który powalczą korespondencyjnie Dar-Mar i Al-Mar, a nie wiadomo również kto spadnie z pierwszej ligi. Wszystko wskazuje jednak na to, że mogą to być Bad Boys i Łabędzie.

Natomiast mamy już 100% pewność, że szeregi elity w kolejnym sezonie wzmocnią Vaveosport (czyli jeszcze do niedawna Vitasport) oraz Tuba Juniors. Ci pierwsi pokonali w hicie ósmej serii Marcovę, przez co „Fioletowi” stracili już definitywnie szansę na wyprzedzenie ekip z miejsc 1-2. Pozostaje im walka o trzecią lokatę, o którą bić się będą z AGD Marking. Na wszystko to z zazdrością patrzy Ormed, który po wielu latach obecności w drugiej lidze, właśnie został jej pierwszym spadkowiczem.

I jeszcze rzut oka na trzeci i czwarty poziom rozgrywkowy. Na tym pierwszym odpowiedź na to kto awansuje jest znana – będą to N-BUD oraz Burgery Nocą. Goryczy spadku zaznali z kolei reprezentanci Na Fantazji.

Natomiast w najniższej klasie rozgrywek nadal toczy się zacięta batalia o drugie miejscowe premiowane promocją. Jedno już zarezerwowali graczy Mojej Kamandy, a na drugie liczą Copa FC, Las Vegas Parano i AutoSzyby. I w takiej też kolejności mają na nie największe szanse.

Ostatnia kolejka rozgrywek Nocnej Ligi przewidywana jest od 24 do 27 lutego. Natomiast w tzw międzyczasie trwa Puchar Ligi, aczkolwiek już wiadomo że trofeum nie obroni Fil-Pol, który nie wyszedł z grupy eliminacyjnej. Kto więc przejmie schedę po drużynie Wojtka Kuciaka? Szczegóły na www.nocnaligahalowa.pl