Relacja z 9 kolejki Futboligi

że Offside oddał mecz z Fil-Polem praktycznie bez walki, fot: Sportowe WWL

Pandemia dała się we znaki wszystkim, również amatorskich rozgrywkom piłkarskim. Niektóre z nich powróciły do rywalizacji po niemal 10 miesiącach przerwy. Tak jak Futboliga.

W niedzielę 13 września wróciły zmagania ligi ósemek w Zielonce. To był bardzo długi czas oczekiwania, ale chyba warto było czekać, bo zawodnicy byli spragnieni gry nie tylko z powodu ograniczeń, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły sport, ale też z racji nowej murawy, która została położona na obiekcie przy Dziennikarskiej na początku roku. To wielka ulga dla wszystkich uczestników rozgrywek, by wreszcie po tylu latach móc zagrać na nawierzchni, która swoją konsystencją nie przypomina betonu. A kto wyniósł najlepsze wspomnienia z 9.kolejki rozgrywek?

Struktura ligi trochę się zmieniła. Na dwóch poziomach rozgrywkowych jest obecnie po osiem zespołów, które dokańczają zmagania rozpoczęte jeszcze przed rokiem. W pierwszej lidze wiele wskazuje na to, że tytuł obroni In-Plus, który pokonał Multi-Medikę 5:2, a jednocześnie zyskał na porażce Offsidu. Wygląda więc na to, że najgroźniejszym rywalem w walce o złoto będzie nie OFfside, a Fil-Pol. Ta drużyna znacząco wzmocniła skład, ma naprawdę dobrych zawodników, a jej strata do lidera to tylko trzy punkty. Ostatniego słowa w kwestii tytułu nie powiedział też Al-Mar, który w ostatni dzień weekendu wyszedł z niemałych opresji i pokonał Dar-Mar. W ostatnim meczu futboligowej elity Incognito ograło Spartę 2:1 i tym samym odniosło drugie zwycięstwo w sezonie.

W drugiej lidze sytuacja jest dużo bardziej pogmatwana. Tutaj jeszcze siedem zespołów może mieć nadzieję, że skończy rozgrywki na najwyższym stopniu podium. Po poprzedniej rundzie liderem był Ursynów, ale porażka

0:4 z Wolą Rasztowską mocna zweryfikowała ten zespół. Świetnie wypadły za to FC Drzewce, które pogromiły Sokoły 9:1, a formy nie stracił Tiger Wołomin, ogrywając 6:3 Na Fantazji. Na tym poziomie rozgrywkowym padł też jedyny remis tego dnia – AL-Maj Car podzielił się punktami z AGD Marking. Blisko braku rozstrzygnięcia, było także w meczu z udziałem debiutantów – Lemy Logistic. Drużyna z Radzymina w pewnym momencie remisowała z Hashem 3:3, ale w końcówce zgubiła czujność i na premierowe punkty w lidze ósemek musi jeszcze poczekać.

A po więcej szczegółów związanych z Futboligą zapraszamy na www.futboliga.pl