Relacja z 9 kolejki Futboligi

Na zdjęciu Maciek Walkiewicz, Marcova i Piotr Miętus, Ursynów; fot: Linda Gajewska

Dobiegła końca runda jesienna Futboligi. Zawodnicy pewnie są z tego faktu zadowoleni, bo mieli w nogach sporo spotkań, więc najwyższa pora na zasłużony odpoczynek. A komu czas oczekiwania na drugą rundę upłynie najprzyjemniej?

Przede wszystkim Dar-Marowi, który po niedzielnych spotkaniach został liderem pierwszej ligi. Stało się tak, bo podopieczni Norberta Kucharczyka wygrali 2:0 z FC United, z kolei Andromeda uległa 1:4 Al-Marowi. Na tym drugim meczu warto się na chwilę zatrzymać, bo był to rewanż za finał poprzedniej edycji. Wtedy sukces Al-Maru dał mu mistrzostwo, a teraz dużo pozytywnej energii przed rundą wiosenną. O dobre humory zadbali też zawodnicy Kati-Kominków, Sparty oraz Tigera. Wszystkie te zespoły wygrały swoje pojedynki i przybliżyły się do zakładanych celów.

A w drugiej lidze na pierwszej lokacie umocniło się WLSP. Zespół z Wołomina pokonał w dziewiątej serii Promil i powiększył przewagę nad tym zespołem do pięciu punktów. Tak naprawdę tylko katastrofa mogłaby zabrać drużynie Pawła Buli awans, ale wiadomo, że to tylko piłka i wszystko jest możliwe. O drugie miejsce premiowane promocją powalczą wspomniany Promil, Marcova, Bartycka, Incognito, a może nawet Sokoły. Zielonkowscy weterani mają niewielką stratę do czołówki, więc czemu mielibyśmy im odbierać szansę?

Start drugiej części sezonu zaplanowany jest na koniec marca. Wszystko musi pójść w ekspresowym tempie, bo nie zapominajmy, że w połowie czerwca startuje Mundial i trzeba poczynić odpowiednie kroki, by zdążyć przed jego rozpoczęciem.