Relacja z pucharu Nocnej Ligi Halowej

Progresso Radzymin zdobyło Puchar Ligi NLH, fot: NLH

W ferie w Nocnej Lidze został rozegrany Puchar Ligi. Nowa formuła sprawiła, że wszystko odbyło się bardzo szybko, rozgrywki były dynamiczne, a na końcu i tak zostali najlepsi.

Klasę potwierdzili uczestnicy pierwszej ligi NLH, którzy w komplecie wypełnili miejsca w półfinałach. Offside, Dar-Mar, In-Plus i Progresso stoczyły między sobą walkę o dwa miejsca w wielkim finale i najpierw cel osiągnął Offside, a następnie Progresso. W decydującej rozgrywce ciut więcej szczęścia mieli gracze z Radzymina. Dzięki efektownej bramce z dystansu Łukasza Mościckiego wygrali 1:0, aczkolwiek gdyby doszło do rzutów karnych, to pewnie też rozstrzygnęli by je na swoją korzyść. W wybornej formie był bowiem tego wieczora bramkarz Karol Zalewski, który ilekroć dochodziło do karnych, wychodził z nich obronną ręką. Ekipie Adriana Płócienniczaka należą się duże brawa, bo ten zespół nie był faworytem, a mimo to zdołał sięgnąć po trofeum. Dodajmy że królem strzelców tych rozgrywek, z niebotycznym wynikiem aż 14 goli został Marcin Krucz z Dar-Maru Kobyłka.

Ale Puchar Ligi to tak naprawdę tylko przygrywka przed daniem głównym.
Już w najbliższy czwartek 27 lutego o godzinie 22:15 rozpocznie się najważniejszy mecz trzynastej edycji. W spotkaniu o złoto Nocnej Ligi zmierzą się In-Plus Marki i Offside. Ci pierwsi muszą to spotkanie wygrać, bo mają trzy punkty straty do swojego najgroźniejszego rywala, a to powoduje, że remis im nie wystarcza. Ale tutaj i tak nikt nie będzie grał na podział punktów – również Offside, który zdaje sobie sprawę, że nie może doprowadzić do nerwowej końcówki, w której może się zdarzyć wszystko. Jak to się zakończy? Można się będzie o tym przekonać albo osobiście, udając się na halę w Zielonce (mieszczącą się przy ulicy Łukasińskiego), albo obejrzeć całość na żywo w internecie, na kanale YouTube Nocnej Ligi. Wszystkich serdecznie do tego zachęcamy i niech wygra lepszy.

Nocna Liga Halowa – LIVE
Nocna Liga Halowa – WWW