Rodzeństwo z Wołomina sprzedawało narkotyki

Rodzeństwo z Wołomina sprzedawało narkotyki, fot: KPP Wołomin

Rodzeństwo, brata i siostrę w wieku 28 i 25 lat zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy. W miejscu zamieszkania znaleziono narkotyki, wagę elektroniczną, notatnik z zapiskami „księgowymi” oraz kradzionego Mitsubishi Outlander.

Kryminalni wołomińskiej komendy ustalili, że na jednej z posesji w Wołominie mogą być przechowane znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Dodatkowo osoby tam zamieszkujące miały wprowadzać te substancje do obrotu i udzielać je innym osobom. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Podczas obserwacji budynku, zauważyli wyjeżdżający z bramy samochód, którym poruszał się będący w ich zainteresowaniu mężczyzna. Mazda 3 została zatrzymana do kontroli a jej kierowca sprawdzony. Jak się okazało 28-latek nie posiadał prawa jazdy, zostało mu ono zatrzymane za wykroczenia drogowe. Pojazd którym się poruszał z uwagi na podejrzenie przerobienia pola numerowego został zabezpieczony do badań mechanoskopijnych.

Policjanci udali się z mężczyzna pod adres jego zamieszkania. Tam w wyniku przeszukania ujawnili ponad 116 gramów marihuany, 82 gramy kokainy, blisko 76 gramów amfetaminy, 63 sztuki tabletek ecstasy, pieniądze w kwocie 16 tys. złotych, wagę elektroniczną a także notatnik z zapiskami wskazującymi na prowadzona „księgowość”. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo telefony komórkowe i kartę bankomatową nie należącą do mężczyzny, oraz dwa rowery z częściowo usuniętymi polami numerowymi. Policjanci ustalili, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 27 tys. złotych.

Kontrola i sprawdzenie garażu należącego do mężczyzny przyniosła kolejny zaskakujący wynik. Wewnątrz znajdował się ukryty, pochodzący z kradzieży z włamaniem w maju 2017r na terenie Warszawy, warty blisko 70 tys. złotych mitsubishi outlander. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Rodzeństwo z Wołomina sprzedawało narkotyki, fot: KPP Wołomin

Policjanci zatrzymali mężczyznę, oraz jego młodszą siostrę, jako osoby podejrzewane o handel narkotykami. Oboje trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. 25-latka usłyszała zarzuty udzielania środków odurzających i psychotropowych innym osobom i została objęta policyjnym dozorem. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych oraz paserstwo pojazdu. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec 28-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu.

Rodzeństwo z Wołomina sprzedawało narkotyki, fot: KPP Wołomin

Kobiecie może teraz grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności, jej bratu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie