Rozpoczęła się 16 edycja Nocnej Ligi Halowej!

Hala w Zielonce znów ugościła zawodników NLH; fot. archiwum Nocnej Ligi Halowej

Na te rozgrywki czeka się cały rok! W Zielonce na starcie kolejnego sezonu NLH stanęło łącznie 40 zespołów!

Mimo, że w grudniu był rozgrywany Mundial, to trochę w cieniu tych zmagań wybrzmiał pierwszy gwizdek w kolejnej edycji Nocnej Ligi Halowej. Organizatorzy wykorzystywali dni wolne od meczów Mundialu i właśnie wtedy rozpisywali spotkania swoich rozgrywek. Sprawa była logistycznie dość trudna, odstępy między kolejkami dłużyły się, a na domiar złego w dniu kiedy swoje mecze miała zainaugurować 3.liga na hali nastąpiła awaria ogrzewania i trzeba było przenieść część spotkań. No ale ostatecznie 1.kolejkę udało się doprowadzić do skutku. Jak wyglądały spotkania i kto zaprezentował się w nich najlepiej?

Reklama

W 1.lidze największa sensacja to zdecydowanie porażka Offsidu z Wesołą. Beniaminek elity nic sobie nie robił z tego, że gra z dwukrotnym mistrzem NLH i wygrał to spotkanie w stosunku 4:1. W 2.lidze na największe uznanie zasłużyły AutoSzyby. Drużyna Kamila Wiśniewskiego nie była faworytem potyczki z GS Zabrodziaczek, a mimo to wykorzystała słabszy dzień oponenta, sama zagrała na bardzo dobrym poziomie i triumfowała w stosunku 6:3. Duże wrażenie zrobiła także gra zespołu Ternovitsia. Ta ekipa złożona jest wyłącznie z zawodników z Ukrainy i w swoim debiucie ekipa Romana Shulzhenko pokonała Ryńskich aż 9:3, pokazując na co ją stać. Z kolei w 4.lidze najwyższe zwycięstwo ze wszystkich uczestników tego poziomy odniosły Byczki Otousa. Drużyna Kacpra Krzyta i Dawida Pływaczewskiego wypunktowała ekipę o dźwięcznej nazwie Serce Kotwice w stosunku 7:2.

Powyższy akapit to oczywiście tylko kropla w morzu tego, co wydarzyło się w premierowej kolejce. Po więcej szczegółów zapraszamy na www.nocnaligahalowa.pl Dodajmy, że w tym sezonie wszystkie mecze ligi w Zielonce są transmitowane na żywo z komentarzem! Wszystko można obejrzeć na kanale Youtube NLH – TUTAJ (zachęcamy do subskrypcji!). W pierwszej kolejce największym zainteresowaniem cieszyła się relacja ze spotkań 1.ligi, którą można obejrzeć poniżej.