Rozpoczęta naprawa oświetlenia wiaduktu w Zielonce

Rozpoczęta naprawa oświetlenia wiaduktu w Zielonce, fot: zielonka.pl

Dziś wykonawca rozpoczął prace związane z usunięciem usterki oświetlenia wiaduktu w drodze wojewódzkiej nr 634 w Zielonce.

Według założeń, w najbliższych dniach przywrócona do działania zostanie część zdewastowanej instalacji. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec przyszłego tygodnia.

Po awarii oświetlenia na wiadukcie w drodze wojewódzkiej nr 634 zostały podjęte natychmiastowe działania mające na celu jej usunięcie. W związku z tym, że wiadukt nie jest własnością miasta i nie jest w jego zarządzie, naprawa usterki okazała się bardziej złożona.

Jak wynikło z przeglądu technicznego, dokonanego w porozumieniu z właścicielem infrastruktury, instalacja oświetleniowa została częściowo zdewastowana przez nieokreślonych sprawców, którzy odcięli i ukradli kable zasilające.

Burmistrz zwrócił się do PKP PLK S.A. z wnioskiem o pilną interwencję w tej sprawie i jak najszybsze rozpoczęcie usuwania tej uciążliwej usterki. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, zdecydowaliśmy o współfinansowaniu przez Miasto 50% kosztów naprawy, które oszacowano na około 17 000 zł.