Rozwiązana zagadka zbrodni sprzed 23 lat

Rozwiązana zagadka zbrodni sprzed 23 lat, fot: policja.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Wołominie, rozwiązali sprawę sprzed 23 lat. Dzięki determinacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy, zatrzymano jednego z czterech sprawców, podejrzanego o dokonanie rozboju przy użyciu broni palnej, do którego doszło w lipcu 1999 r.

Do rozboju doszło w lipcu 1999 r. W nocy czterech sprawców wtargnęło do domu jednorodzinnego w powiecie wołomińskim. Grozili bronią właścielowi poseji i zażądali od niego pieniędzy. Gdy mężczyzna nie chciał dobrowolnie wydać oszczędności, sprawcy pobili go metalową rurką i dopuścili się brutalnych zachowań wobec pozostałych domowników. Przestępcy ukradli 20 000 złotych, 4 000 dolarów oraz złotą biżuterię. Niestety w 1999 roku nie wykryto sprawców tego zdarzenia.

Jednak sprawiedliwości stało się zadość. Do sprawy sprzed 23 lat powrócili policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej komendy wraz z Prokuraturą Rejonową w Wołominie. Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji, wykorzystało nowe metody badawcze, na podstawie których ustalono jednego ze sprawców, 42-latka, który aktualnie przebywa w zakładzie karnym.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący dokonania rozboju w 1999 roku na terenie powiatu wołomińskiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt tymczasowy. Sprawa jest rozwojowa.