Rusza budowa nowych mieszkań komunalnych w Zielonce

Rusza budowa nowych mieszkań komunalnych w Zielonce, fot. zielonka.pl

Burmistrz Kamil Michał Iwandowski wraz ze Skarbnik Miasta Moniką Sopińską podpisali umowę z z wyłonionym w przetargu wykonawcą – firmą Energodomy Sp. z o.o. – w budynku mieszkalnym przy ul. Piastowskiej 15 powstaną nowe lokale. Zostanie tam nadbudowana dodatkowa kondygnacja.

Start budowy niebawem – szczegóły inwestycji
Prace budowlane ruszą lada dzień, a na ich realizację przewidziano 16 miesięcy. Oznacza to, że całe przedsięwzięcie ma zostać zakończone najpóźniej w sierpniu przyszłego roku. Obecny, jednokondygnacyjny budynek, w którym mieszczą się już lokale mieszkalne, zyska nowe piętro. Dzięki temu powstaną dodatkowe mieszkania o powierzchni od 56 do 72 m^2, tworząc dwupiętrowy obiekt z dachem wielospadowym.

Finansowanie inwestycji
W ubiegłym roku miasto pozyskało aż 1 290 409 zł dofinansowania ze środków krajowych na realizację tej inwestycji. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 2 014 640 zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z miejskiego budżetu.

Zagospodarowanie terenu po zakończeniu budowy
Zakończenie prac budowlanych to nie koniec działań na ul. Piastowskiej 15. Planowane jest również nowe zagospodarowanie działki, na której znajduje się budynek. Wokół budynku powstanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej, a także nowe ogrodzenie. Wygospodowane zostaną miejsca postojowe na 11 pojazdów, w tym jedno przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Całość zakończą nasadzenia drzew i niskiej roślinności.