Rusza kolejna edycja Powiatowej Szkoły Rodzenia

Rusza kolejna edycja Powiatowej Szkoły Rodzenia, fot: powiat-wolominski.pl/

W ubiegły piątek władze Powiatu Wołomińskiego podpisały z dyrekcją Szpitala MBNP w Wołominie umowę na prowadzenie Powiatowej Szkoły Rodzenia w 2020 roku.

Umowę podpisali Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Wicestarosta Robert Szydlik oraz Dyrektor Szpitala Grzegorz Krycki.

Do udziału w cyklu spotkań zapraszamy wszystkich rodziców oczekujących dziecka i planujących poród w naszym powiatowym szpitalu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, całość realizowana jest ze środków Starostwa w ramach programu Polityki Prorodzinnej w Powiecie Wołomińskim ,,TAKrodzina.pl” – mówi Starosta Adam Lubiak. Wysokość dofinansowania wynosi 80 tys. złotych. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest potwierdzenie zamieszkania przyszłej mamy na terenie powiatu wołomińskiego.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel medyczny: pielęgniarki, położne i fizjoterapeutki zatrudnione w wołomińskim szpitalu. Plan zajęć składa się z dziewięciu cotygodniowych spotkań i obejmuje zajęcia teoretyczne, warsztatowe oraz spotkania z fizjoterapeutą. Uczestnicy szkoły rodzenia mają możliwość m.in. poszerzenia wiedzy na temat okresu ciąży i porodu, co pozwala zmniejszyć lęk przed nieznanym, nauki praktycznych sposobów przystawiania do piersi, kąpieli i pielęgnacji noworodka oraz uzyskania odpowiedzi na pytania, które pojawią się wraz z przebiegiem ciąży. Każdy cykl szkoleniowy kończy się rozdaniem okolicznościowych certyfikatów.

Szczegółowe informacje o Powiatowej Szkole Rodzenia dostępne są TUTAJ.

Rusza kolejna edycja Powiatowej Szkoły Rodzenia, fot: powiat-wolominski.pl