Ścieżka doświadczeń na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie

Ścieżka doświadczeń na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie

O tym, że nauka może być świetną zabawą mają szansę przekonać się najmłodsi mieszkańcy gminy Wołomin. Ruszyło głosowanie na najciekawsze projekty Budżetu Gminy na 2020 r., a jednym ze zgłoszonych projektów jest stworzenie ogólnodostępnej Ścieżki Doświadczeń na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie.

Doświadczenia na świeżym powietrzu
Ścieżka doświadczeń będzie składać się certyfikowanych urządzeń, które pozwalają na samodzielne eksperymenty i mądrą, angażującą zabawę. Znajdziemy tam m.in. głuchy telefon, pozwalający na komunikację na odległość, duża kołyska Newtona, naukowy Hex z iluzjami i zagadkami, urządzenie do pisania lustrzanego, wir wodny, film animowany, zegar słoneczny, wielokrążek, eko-memory oraz panel muzyczny, na którym najmłodsi będą mogli trenować grę na instrumentach.

Urządzenia zaprojektowane zostały tak, aby pozytywnie wpływać na rozwój sensoryczny dzieci poprzez stymulację wzroku, słuchu, dotyku zapewniając jednocześnie świetną zabawę. Zaciekawienie, zaangażowanie, eksperymentowanie – to wszystko sprawi, że nauka w szkole będzie przygodą, a odwiedzające szkołę rodziny z dziećmi również zaciekawią się zgłębianiem tajników nauki.

Miejsce dla wszystkich
Miejsce dedykowane jest dla dzieci różnym wieku, ale nie tylko, bo i dorośli odnajdą na nim kilka fascynujących urządzeń do eksperymentów. Miejsce jest również częściowo przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Korzystając ze ścieżki doświadczeń, najmłodsi będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenia fizyczne i poznać prawa nauki, a opiekunowie będą mogli zaoferować jeszcze więcej edukacyjnych, ciekawych zabaw dla swoich podopiecznych. Przestrzeń stanie się nie tylko miejscem spotkań mieszkańców, ale również rodzinną atrakcją turystyczną miasta.

Ścieżka doświadczeń na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie

Odkryj w sobie dziecko
Dzieci mają naturalną ciekawość do odkrywania otaczającego je świata. Nieustannie pytają, jak to jest zrobione, ale gdzieś po drodze często to zanika. Dzięki temu odwiedzający będą mogli połączyć naukę i zabawę, a także poczuć się jak odkrywca.

Jeśli zainspirował Cię ten projekt, zagłosuj na niego pod adresem: LINK
Numer Projektu: 1014
Głosowanie trwa od 05.06-01.07.2019