Się robi

Przetarg na zniszczony przez wandali, remont Węzła Wołomin został rozstrzygnięty 26 lipca br.

Stanęła do niego jedna firma, która po prawie rocznych rozmowach ostatecznie za kwotę 1,6 miliona złotych (1,1 miliona zł przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego, 500 tys. zł. starostwo) zdecydowała się wyremontować to, co pozostało po kradzieżach i licznych dewastacjach.

W miesiąc po podpisaniu umowy odwiedziliśmy plac budowy. Zgodnie z zapewnieniami starosty, iż wykonawca będzie miał 9 tygodni od dnia podpisani umowy na realizację zadania. Zakładaliśmy, że na węźle spotkamy dziesiątki pracowników i sprzętu zwycięskiej firmy, bo do „wielkiego finału” zostało raptem kilka tygodni.

Oczekiwane od lat, uruchomienie tego połączenia z trasa S8, było i jest jednym z priorytetów działań starosty, o czym wielokrotnie zapewniał. Dlatego też jesteśmy pewni, że okiem gospodarza zerknie na zwycięską firmę, tak by ani jeden dzień  czy zbędną godzinę, mieszkańcy powiatu nie musieli dłużej czekać na uruchomienie jakże ważnego połączenia.

Co prawda (w naszej ocenie) obaw o przekroczenie terminu nie ma (wobec miesięcy całkowitego zastoju), ale strach o jego dotrzymanie, jakby pozostaje.