Sierżant Borsuk na straży bezpieczeństwa

Sierżant Borsuk na straży bezpieczeństwa, fot. policja.pl

Sierżant Borsuk wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, promowali bezpieczeństwo wśród najmłodszych dzieci. Funkcjonariusze odwiedzili uczniów oraz przedszkolaki w powiecie wołomińskim. Spotkanie z maskotką sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom. Dzięki sierżantowi Borsukowi dzieci wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Dziś funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z maskotką „sierżantem Borsukiem” odwiedzili uczniów w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kobyłce, dzieciaki z Przedszkola Słoneczna Polana w Kobyłce oraz maluchy z Przedszkola im. Pszczółki Mai w Duczkach.

Policjanci wspólnie z „sierżantem Borsukiem” opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznej zabawy na placu zabaw i w domu. Maluchy dowiedziały się, jak bezpiecznie jeździć rowerem oraz hulajnogą. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o kasku rowerowym i odblaskach. Dzieci w miłej atmosferze nauczyły się numerów alarmowych i zasad bezpieczeństwa.

Dużą atrakcją dla maluchów była możliwość osobistego przywitania się z sierżantem Borsukiem. Na pamiątkę spotkania otrzymały od funkcjonariuszy elementy odblaskowe.

mł. asp. Monika Kaczyńska