Silny mróz w powiecie wołomińskim – ostrzeżenie IMGW

Niska temperatura, mróz, fot: fotolia.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla powiatu wołomińskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałkowego wieczoru do środowego poranka.

Prognozy wskazują, że w nocy z 13 na 14 stycznia temperatura minimalna spadnie od –18°C do –15°C, a lokalnie nawet do –22°C. Również w ciągu dnia utrzymają się bardzo niskie wartości – maksymalnie od –10°C do –7°C, a miejscami do –12°C. Wiatr będzie słaby, o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

Silny mróz może stanowić zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza osób starszych, dzieci i osób bezdomnych. Mieszkańcom zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz, odpowiednie zabezpieczenie instalacji wodnych oraz zachowanie ostrożności na drogach i chodnikach.

Ostrzeżenie obowiązuje:

do 14 stycznia 2026 r. godz. 9:00