Skradziona Toyota znaleziona w Ząbkach

2834
Skradziona Toyota znaleziona w Ząbkach, fot: KSP Warszawa

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej stołecznych policjantów zwalczających przestępczość samochodową, kolejny skradziony samochód wrócił do właściciela. Tym razem funkcjonariusze potrzebowali tylko kilku godzin, aby odzyskać Toyotę Siennę wartą 115 tysięcy złotych.

Sprawca włamał się do Toyoty Sienny zaparkowanej przy jednej z warszawskich ulic na terenie Targówka i skradł ją. Jak się okazało, auto było warte 115 tysięcy złotych. Natychmiast po uzyskaniu informacji o kradzieży z włamaniem pojazdu, policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości samochodowej KSP rozpoczęli działania operacyjne i procesowe. Trop prowadził do Ząbek, gdzie na osiedlowym parkingu policjanci znaleźli Toyotę. Funkcjonariusze objęli dyskretną obserwacją teren. Niedługo potem na parkingu został zatrzymany Sylwester B.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokurator rejonowy z Wołomina przedstawił 34-letniemu Sylwestrowi B. zarzut paserstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozić mu może kara pozbawienia wolności do 5 lat. Odzyskany samochód wrócił już do właściciela.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Komentarze