Skradziona w Austrii mazda ujawniona w Kobyłce

odzyskana przez policjantów mazda, fot. KPP Wołomin

Skradzioną na terenie Austrii mazdę 3 ujawnili kryminalni i funkcjonariusze prewencji wołomińskiej Komendy. Pojazd ukryty był w garażu w Kobyłce.

 

Kryminalni wołomińskiej Komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że w jednym z prywatnych garaży w Kobyłce może znajdować się pojazd pochodzący z kradzieży. Wspólnie z policjantami prewencji postanowili to sprawdzić. Już po chwili, po otwarciu drzwi garażu funkcjonariusze ujawnili mazdę 3. Po sprawdzeniu danych identyfikacyjnych pojazdu okazało się, że został on skradziony kilka dni wcześniej na terenie Austrii. Rozpytany właściciel posesji nie był w stanie logicznie wytłumaczyć, skąd pojazd znalazł się na jego posesji. 49-latek już w przeszłości był jednak zatrzymywany za ukrywanie w swoim garażu innej, pochodzącej z kradzieży mazdy 6.

odzyskana przez policjantów mazda, fot. KPP Wołomin

Ujawniona mazda trafiła na policyjny parking, mężczyzna do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Bogusławowi C. zarzutów paserstwa mazdy. Czyn jakiego się dopuścił zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

źródło: KPP Wołomin