Skrzyżowanie al. Solidarności i Szwedzkiej zostanie przebudowane

Rada Warszawy przyznała środki na ten cel w ramach programu rewitalizacji Pragi. To skrzyżowanie to dziś skomplikowany węzeł, w którym krzyżuje się kilka jezdni. Z al. Solidarności łączą się tu ulice Szwedzka, Wileńska i Kosmowskiej. Ze względu na skomplikowany układ jezdni, skrzyżowanie to jest niewydolne, jego przekroczenie pieszo jest bardzo utrudnione, zaś przejazd rowerem – praktycznie niemożliwy. Skrzyżowanie to wymaga gruntownej przebudowy.

Dzięki dodatkowym środkom z programu rewitalizacji Pragi (ok. 3 mln zł) będzie to możliwe. Pozytywną decyzję w tej sprawie podjęła Rada Warszawy. Jej zgoda pozwoli nam rozpocząć przygotowania do inwestycji. W 2017 r. planujemy opracować wariantową koncepcję zmian na skrzyżowaniu i dokumentację projektową. Przebudowa skrzyżowania mogłaby wówczas odbyć się w 2018 r.

W ostatnich trzech latach (2014-2016) na skrzyżowaniu al. Solidarności – Szwedzka – Kosmowskiej doszło do 9 zdarzeń (3 wypadków i 6 kolizji). W wypadkach lekko ranne zostały 3 osoby, 1 osoba została ciężko ranna.

info/foto: Zarząd Dróg Miejskich