Spektakl on-line „Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński”

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza na spektakl poświęcony osobie i życiu Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Scenariusz powstał na podstawie książek kardynała: „Miłość na co dzień”, „Kromka chleba”, „Czas to miłość”, „Jasnogórskie wspomnienia”, „Zapiski więzienne”. Przedstawia myśli, refleksje i wyznania wyjątkowego Polaka, który był nie tylko wybitnym przywódcą duchowym ale i autorytetem moralnym, mężem stanu.

Słowa Kardynała Wyszyńskiego dla wielu z nas mogą stać się drogowskazem w naszej życiowej wędrówce w tych trudnych i niepewnych czasach. W programie znajdą się również fragmenty dotyczące życia Kardynała – jego dzieciństwa, powołania, przyjaźni z Janem Pawłem II, aktu oddania Narodu Polskiego Matce Bożej. Całości dopełnią wzruszające pieśni między innymi: „Hymn o miłości” św. Pawła, „Egzorcyzm do św. Michała”, „Anioł Pański”, „Akeda – Ofiarowanie”, ”Modlitwa” Okudżawy „Nie płacz dzieciąteczko”, „Pieśń Konfederatów Barskich”.

Godzinny program artystyczny z udziałem Aurelii Sobczak i Stanisława Górki, który zostanie nagrany w Pałacu w Chrzęsnem w dniu 30 maja 2020 roku i będzie transmitowany online na kanale YouTube portalu WWL24 oraz pod adresem www.palacwchrzesnem.pl.

To wyjątkowe wydarzenie niesie za sobą nie tylko przekaz artystyczny, ale również patriotyczno-religijny.

Spektakl on-line „Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński”