Sportowa Miła

Uczniowie szkoły specjalnej w Wołominie nie tylko dobrze radzą sobie w nauce, ale i w sporcie. Wśród wielu dyscyplin w których odnoszą sukcesy na szczególną uwagę zasługuje lekkoatletyka (rozwija sprawność fizyczną i koordynację ruchową).

Mówiąc o sukcesach trudno nie wspomnieć o złotym medal w biegu na 100 metrów dziewcząt na Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego z roku 2022, srebrnym medalu w biegu na 1000 metrów chłopców czy brązowym w skoku w dal dziewcząt na Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego dla Szkół Ponadpodstawowych w ramach Licealiady w 2022 r.

Nie mniej powodów do zadowolenia przynoszą wyniki uczniów grający w bocca, czyli grę zręcznościową polegającą na rzucaniu kolorowymi kulami tak, aby zbliżyć je jak najbardziej do mniejszej kuli białej zwanej pallino. To jedna z dyscyplin sportowych Olimpiad Specjalnych, w których mogą brać udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną, edukacyjną, a zatem uczniowie szkoły z ulicy Miłej.

Od ponad 20 lat jako dyscyplina uprawiana jest w tej palcówce, a zatem nie dziwi ilość zdobytych pucharów i medali: złoty medal w kategorii singiel kobiet na Mistrzostwach Polski Olimpiad Specjalnych w 2019 roku, srebrny-singiel mężczyzn na Mistrzostwach Polski Olimpiad Specjalnych w 2019 roku, czy brązowy w kategorii debel kobiet.

Wspomniane wyniki świadczą o wysokim poziomie sportowym, ale i determinacji uczniów szkoły specjalnej w Wołominie. Sport to dla nich nie tylko forma aktywności fizycznej, ale także okazja do integracji, zabawy i rozwoju osobistego.