„Sportowo i Zdrowo 4” na bieżni i w hali

"Sportowo i Zdrowo 4" na bieżni i w hali, fot: marki.pl

Powoli kończy się lato, ale aktywności ruchowej nie warto zawieszać do następnego sezonu. „Markowi Biegacze” mają dla mieszkańców Marek dwie propozycje. Po pierwsze, w każdy wtorek pod okiem fachowca można potrenować na bieżni Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, po drugie – w każdą środę w szkole przy Okólnej wpaść – jak mówią z przymrużeniem oka organizatorzy – „na WF dla dorosłych”. To zajęcia z cyklu „Sportowo i zdrowo”, który odbędzie się już po raz czwarty w Markach. Co ważne, są one bezpłatne i współfinansowane przez budżet miasta.

Dla każdego
Treningi biegowe odbywają się w każdy wtorek o 19.30 na bieżni MCER (Wspólna 40-42). Prowadzi je biegacz Emil Dobrowolski, czwarty w tegorocznych mistrzostwach Polski w półmaratonie.

– Opieka profesjonalisty gwarantuje, że w treningach mogą uczestniczyć osoby o różnym poziomie zaawansowania, a szczególnie osoby, które myślą o rozpoczęciu przygody z bieganiem. Oprócz aktywności biegowej Emil wprowadza elementy koordynacji ruchowej, ćwiczenia rozluźniające oraz wzmacniające. Można również bezpośrednio zapytać trenera o interesujące kwestie. Dodatkowym atutem jest możliwość spędzenia czasu wśród takich samych pasjonatów biegania, wymiany doświadczeń, w fajnej atmosferze. I nie ma żadnego znaczenia, czy to jest Twój pierwszy kilometr czy tysięczny. Wystarczy założyć buty, strój sportowy i przyjść – tak zapraszają na Wspólną 40-42 Markowi Biegacze.

W dobrej atmosferze
Do hali przy Okólnej 14 są zaproszeni dorośli mieszkańcy naszego miasta. – Formuła naszych spotkań ma na celu ogólną poprawę sprawności fizycznej, poprawę kondycji, wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za dobre, fizyczne samopoczucie. Ćwiczymy zarówno z użyciem wyłącznie ciężaru własnego (deska, pompki, przysiady, wykroki, wyskoki), jak i prostych przyrządów gimnastycznych (maty, skakanki, drabinki koordynacyjne, piłki lekarskie, drabinki). Nasze zajęcia to taki trochę w-f dla dorosłych. Oprócz ćwiczeń fizycznych zapewniamy świetną atmosferę – opisują Markowi Biegacze.

„Sportowo i Zdrowo 4” na bieżni i w hali