Sprawdź na co idą pieniądze w Gminie Radzymin

Sprawdź na co idą pieniądze w Gminie Radzymin, ilustracja: radzymin.pl

Chcesz wiedzieć „Na co idą Twoje pieniądze?”. Zachęcamy do odwiedzenia interaktywnej platformy, na której można sprawdzić jak skonstruowany jest budżet Gminy Radzymin oraz co i w jakiej wysokości jest finansowane z podatków. Za pomocą suwaka można ustawić wysokość swoich dochodów brutto, by zobaczyć jaka część Twojego podatku PIT, która trafia do budżetu gminy Radzymin, finansuje poszczególne kategorie wydatków.

Interaktywna platforma „Na co idą moje pieniądze” – rok 2021 jest dostępna pod LINKiem.

Rozlicz PIT w Radzyminie!
Sprawdź, jak Twoje dochody brutto wpływają na stan finansowy gminy. Zobacz, ile z Twojego podatku PIT trafia na drogi, szkoły czy administrację publiczną. Jeśli jeszcze nie płacisz podatków w Gminie Radzymin, mamy nadzieję, że portal „Na co idą moje pieniądze” skutecznie Cię przekona, że warto to zrobić już teraz. Wystarczy, że w PIT składanym do urzędu skarbowego wskażesz Gminę Radzymin jako miejsce swojego zamieszkania. Nie musisz być tu zameldowany – wystarczy, że tu mieszkasz!

Na co zostaną przeznaczone moje pieniądze w roku 2021?
Podstawą opracowania projektu „Na co idą moje pieniądze” jest uchwała budżetowa Gminy Radzymin. Prezentacja będzie na bieżąco aktualizowana, przy każdej dużej zmianie budżetu wprowadzonej przez Radę Miejską w Radzyminie.

W tegorocznej prezentacji szczególnie polecamy zakładkę „Zadania inwestycyjne na rok 2021”. Na portalu można je przejrzeć, zaczynając od informacji o ogólnej kwocie wydatków na planowane w aktualnym roku budżetowym inwestycje, po ich podział na kategorie – infrastruktura duża, rekreacja i kultura, infrastruktura mała oraz pozostałe wydatki wraz z wyszczególnieniem najważniejszych zadań inwestycyjnych.

Na co przeznaczono moje pieniądze w roku 2020?
Jeśli chcesz sprawdzić, na co Gmina Radzymin przeznaczyła pieniądze w roku 2020 oraz jakie głównie zadania bieżące i inwestycyjne były finansowane m.in. z Twoich podatków, zajrzyj na stronę LINK.