1000 wydanych kart – sukces Radzymińskiej Karty Mieszkańca

1817
Anna Kozierewicz, posiadaczka Radzymińskiej Karty Mieszkańca nr 1000 z rodziną przyjmują gratulacje od burmistrza Krzysztofa Chacińskiego, fot: Urząd Gminy Radzymin

Ulgi i zniżki związane z użytkowaniem Radzymińskiej Karty Mieszkańca wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Radzymina. W przeciągu niespełna trzech tygodni Urząd Gminy wydał już tysiąc kart.

„Zainteresowanie Radzymińską Kartą Mieszkańca jest ogromne, a tempo wystawiania kart przekracza nasze oczekiwania. Cieszę się, że karta spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem przez mieszkańców, to ogromna satysfakcja dla mnie i dla całego zespołu, który przygotowywał ten projekt” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. „Ofertę przywilejów, które daje Radzymińska Karta Mieszkańca, będziemy stale rozwijać, ale przecież nie tylko ze względu na te korzyści mieszkańcy wnioskują o kartę. Wierzę, że do tego zachęca radzyminian również poczucie tożsamości i przywiązania do miejsca, gdzie wszyscy mieszkamy.”

Radzymińska Karta Mieszkańca uprawnia m.in. do bezpłatnych przejazdów komunikacją gminną, zniżek w firmach partnerskich, promocyjnych cen biletów na gminne wydarzenia kulturalne, zniżek na wybrane zajęcia i dostęp do infrastruktury sportowej. Na karcie można także zakodować długookresowe bilety ZTM Warszawa. Pełną informację o korzyściach i zniżkach dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca można znaleźć na stronie www.rkm.radzymin.pl.

Posiadacze Radzymińskiej Karty Mieszkańca będą mogli także od sierpnia składać wnioski o Bon Malucha, czyli świadczenie na dofinansowanie opieki żłobkowej lub niani dla dzieci w wieku do trzech lat. Wysokość finansowania to od 300 do 500 zł miesięcznie, zależnie od liczby dzieci na utrzymaniu. samo świadczenie będzie wypłacane od 1 września br.

Radzymińską Kartą Mieszkańca są zainteresowani nie tylko mieszkańcy, ale również przedsiębiorcy, którzy oferują posiadaczom specjalne zniżki i bonusy. Obecnie blisko 40 firm zdecydowała się na współpracę z gminą Radzymin przy programie karty mieszkańca. Pełną ofertę zniżek w firmach partnerskich można również znaleźć na stronie www karty: www.rkm.radzymin.pl/nasi-partnerzy/.

O wydanie karty mogą ubiegać się wszyscy mieszkańcy Gminy Radzymin, którzy są tu zameldowani lub rozliczają podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Wołominie.

Źródło: Urząd Gminy Radzymin

Komentarze