Sukces unihokeistów z „UKS Bankówka Zielonka”

Sukces unihokeistów z "UKS Bankówka Zielonka", fot: zielonka.pl

23 lipca w Nowym Mieście nad Wartą zakończyło się zgrupowanie unihokejowej Kadry Narodowej Mężczyzn U19, w którym udział wzięło siedmiu zawodników UKS Bankówka Zielonka: Marcin Bobel, Bartosz Jachacy, Jakub Miętki, Mateusz Moczydłowski, Daniel Surdyn, Jakub Szałański i Kacper Szałański (najmłodszy z kadrowiczów).

Na co dzień są oni trenowani przez jednych z najlepszych polskich unihokeistów Mateusza Antoniaka i Macieja Sieńko. Przez cztery dni, (20–23.07.2020) chłopcy sprawdzali się na tle innych najlepszych zawodników w kraju pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego, w którego skład wchodzi między innymi trener seniorów Bankówki – Krzysztof Rybacki.

Wyjazd w kilku zdaniach podsumował Marcin Bobel – Właśnie zakończyliśmy zgrupowanie kadry U19. Razem z innymi zawodnikami naszego klubu i zawodnikami z całej Polski przepracowaliśmy 4 dni. Osobiście uważam, że wszyscy gracze z UKS Bankówka pokazali się z dobrej strony.

Na koniec warto podkreślić, że zielonkowski klub UKS Bankówka to od lat kuźnia talentów szkoląca wielu istotnych zawodników polskiego unihokeja, którzy regularnie zasilają i stanowią o sile poszczególnych kadr narodowych.