Kontrola policyjna, fot: policja.pl

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. Od wtorku do niedzieli na drogach powiatu wołomińskiego doszło do 24 kolizji oraz 2 wypadków drogowych, w których dwie osoby poniosły śmierć, a kolejne dwie zostały ranne. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Okres świąt to dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie od minionego wtorku do niedzieli dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu wołomińskiego, zapewniali między innymi płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego oraz kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu świątecznych dni na drogach powiatu wołomińskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby, a dwie kolejne zostały ranne. Doszło również do 24 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również 3 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Reklama

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również przemieszczających się ulicami miasta. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Komentarze