Święto Niepodległości 2017 w Radzyminie

2285
Flaga Polski, fot. pixabay

Radzymińskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek. Dzień przed 99 rocznicą w Miejskiej Sali Koncertowej odbędzie się Wieczór Patriotyczny przygotowany przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina.

W niedzielę tradycyjnie uczestnicy wezmą udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Po mszy, o godz. 11:00, na pl. T. Kościuszki odbędą się oficjalne uroczystości, po których nastąpi wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Radzymińską Orkiestrą Dętą.  Dla wszystkich uczestników harcerze przygotują ciepły poczęstunek, a uczniowie z Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej – biało-czerwone wstążeczki dla uczczenia Święta Niepodległości.

O godz. 17:00 w ROKiS rozpocznie się widowisko słowno-muzyczne pt. „Młodość Józefa Piłsudskiego”, przygotowane przez artystów Teatru „Maskarada” oraz zespołu M’art. Wstęp na spektakl wolny jednak organizatorzy proszą o rezerwację wejściówek pod tel. 22 786 50 24 wew. 22 lub mailowo: salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl. Więcej informacji na stronie Biblioteki Publicznej.

Program obchodów w Radzyminie
Komentarze