Sygnalizacja świetlna wychodząca naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Marek

Skrzyżowanie Alei Piłsudskiego z ulicą Lisa-Kuli w Markach, fot: WWL24

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego w Markach przez długie lata kojarzyła się z ogromnymi korkami, które były utrapieniem przede wszystkim dla mieszkańców miasta, ale również powiatu wołomińskiego oraz Mazowsza. Sytuacja uległa znaczącej poprawie po oddaniu do użytkowania długo wyczekiwanej obwodnicy Marek, które jednak nie rozwiązała wszystkich problemów.

Krzysztof Strzałkowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego (KO), wraz z radnymi powiatu wołomińskiego złożył interpelację w sprawie wykonania i zatwierdzenia stałej organizacji ruchu dla alei marszałka Józefa Piłsudskiego w Markach – w ciągu „starej” DK8. – Kilkukrotnie zwracałem się do GDDKiA w kwestii dostosowania sygnalizacji świetlnej, która będzie wychodziła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta. Kilkukrotnie otrzymywałem również pisemne deklaracje ze strony GDDKiA o terminach planowanych prac, aż przyszły czasy epidemii oraz zmiana kategorii drogi z krajowej na wojewódzką, co dodatkowo skomplikowało całą sprawę. – mówi Arkadiusz Werelich, radny Powiatu Wołomińskiego. – Trudno mi w to uwierzyć, ale GDDKiA wciąż podtrzymuje chęć wprowadzenia wnioskowanych zmian, warunkuje to jednak otrzymaniem stałej organizacji ruchu od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W tej sytuacji musimy dążyć do tego, aby tak właśnie się stało. Czas nagli. – dodaje.

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego to ważna droga dla tysięcy kierowców, którzy od momentu oddania do użytkowania obwodnicy Marek zmuszeni są do stania w korkach. Powodem tych utrudnień jest sygnalizacja świetlna, która nie została dostosowana przez GDDKiA do nowej sytuacji. – mówi Krzysztof Strzałkowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego – Dziś wiemy, że GDDKiA po wprowadzonych zmianach, dotyczących kategorii drogi, oczekuje od samorządu Województwa Mazowieckiego wykonania i zatwierdzenia stałej organizacji ruchu dla wspomnianej drogi. Uważam, że dla dobra mieszkańców Marek, powiatu i Mazowsza MZDW powinien podjąć stosowne działania w tej sprawie. – dodaje.