Sztab Duczki pobił kolejny rekord dla WOŚP

Sztab Duczki pobił kolejny rekord dla WOŚP, fot: wolomin.org

W niedzielę 31 stycznia 2022 roku odbył się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Wołomin przygotowania do tego szczególnego dnia rozpoczęły się już dużo wcześniej, a dzięki wydarzeniom towarzyszącym i zaangażowaniu wielu osób po raz kolejny pobiliśmy rekord w ilości zebranych środków. Sztab WOŚP Duczki – Gmina Wołomin zasili konto Orkiestry kwotą 338 tys zł!

W tym roku środki zbierane były na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Mieszkańcy gminy Wołomin wspierali ten cel chętnie i szczodrze, dzięki czemu możemy już mówić o pewnej tradycji – co roku zbieramy coraz więcej pieniędzy! Nie byłoby to możliwe bez naszych wolontariuszy i organizatorów. Sztab WOŚP Duczki – Gmina Wołomin pod wodzą Wojciecha Plichty od kilku tygodni pracował na ten sukces pełną parą.

30. Finał WOŚP w gminie Wołomin był mocno sportowy i bardzo różnorodny. Zawody pływackie, turnieje sportowe i wirtualny bieg były okazją do spędzenia aktywnie czasu całą rodziną. Do tego warsztaty, spotkania i oczywiście licytacje, na których jak zwykle roiło się od niesamowitych ofert przygotowanych specjalnie na tę okazję! Wśród nich tradycyjnie znalazły się przedmioty przekazane przez burmistrz Elżbietę Radwan. W tym roku był to zestaw biżuterii oraz obraz autorstwa Anety Saks.

Wielkie emocje towarzyszyły licytacji Złotego Serduszka. Ich ilość jest ograniczona, rokrocznie produkowanych jest jedynie 100 sztuk, przez co są szczególnie poszukiwane. Serduszko oznaczone numerem 93, które zostało przekazane do licytacji przez sztab WOŚP Duczki zostało sprzedane za kwotę aż 25 000 zł!

Każdy finał WOŚP to więcej niż tylko zbiórka pieniędzy. To poczucie wspólnoty i niezwykłe zaangażowanie wielu ludzi i instytucji oraz każdego, kto wspiera wolontariuszy. Datkiem, uśmiechem, czasem kubkiem ciepłej herbaty. W gminie Wołomin dla Orkiestry w tym roku zagrali m.in. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 w Wołominie, Szkoła Podstawowa nr 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Duczkach, I LO PUL, Miejski Dom Kultury, Zabiegany Wołomin, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” oraz pływalnia, a przede wszystkim mieszkańcy – zbierający oraz przekazujący środki, fanty na licytację oraz dzielący się swoimi talentami, którymi uświetniony został tegoroczny finał.