Szybka ścieżka onkologiczna w wołomińskim szpitalu

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wołominie nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Radomskim Centrum Onkologii im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 76’ i Szpitalem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie – w zakresie zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentami wołomińskiej placówki medycznej.

W ramach zawartej umowy Radomskie Centrum Onkologii będzie przyjmowało pacjentów wołomińskiej placówki i udzielało świadczeń zdrowotnych w trybie zarówno szpitalnym jak i ambulatoryjnym na najwyższym poziomie w zakresie:
– Radioterapii onkologicznej
– Poradni onkologicznej
– Chirurgii onkologicznej

Umowę w obecności Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego podpisali Grzegorz Krycki – Dyrektor Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie oraz Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Kliniki Neuroradiochirurgii Sp. z o.o., prowadzącej Radomskie Centrum Onkologii.

Starosta przekazał podziękowania na ręce sygnatariuszy umowy i wyraził nadzieję, że podjęta współpraca poprawi bezpieczeństwo w zakresie opieki zdrowotnej mieszkańców powiatu wołomińskiego i pomoże stronom w pełnieniu tak potrzebnej i niezwykle ważnej służby jaką jest ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka.

Pacjenci, co do których istnieje podejrzenie nowotworu, mają szczególne uprawnienia w dostępie do diagnostyki i leczenia (tzw. pakiet onkologiczny). Szybka terapia onkologiczna ma na celu sprawne poprowadzenie Pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy jednostkami, obie placówki usprawnią proces diagnozy i pomocy chorym. W wydarzeniu wzięli również udział: Dorota Ząbek- Dyrektor Zarządzający w RCO, dr hab. n. med. Zoran Stojčev- Dyrektor Medyczny w RCO, słynny onkolog-chirurg, Edyta Kisielińska – Dyrektor ds. rozwoju w RCO, dr n. med. Ewa Dądalska – Ordynator Oddział Ginekologiczno-Położniczy, dr Maciej Rusek – Ordynator Oddział Chirurgii Ogólnej.