Tablica pamiątkowa ku czci fundatorów kościoła w Markach.

2023
Parafia św. Izydora w Markach, fot: marki.pl

W ramach obchodów 100-lecia parafii pw. Św. Izydora w Markach, Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” wystąpiło z inicjatywą odsłonięcia marmurowej tablicy pamiątkowej ku czci Flory i Johna Briggsów, głównych fundatorów budowy i wyposażenia najstarszego w Markach kościoła.

Odsłonięcie tablicy zaplanowane jest na 11 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafii św. Izydora przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 93 w Markach. Na uroczystość przybędą przedstawiciele ambasady Królestwa Wielkiej Brytanii, goście z Bradford – rodzinnej miejscowości rodziny Briggsów oraz władze samorządowe Marek.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do licznego udziału w uroczystości odsłonięcia długo oczekiwanej tablicy, która będzie darem wdzięcznych parafian św. Izydora.

Jednocześnie informujemy, że koszt tablicy wraz z montażem wynosi 2 500 zł. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć tę inicjatywę i dołożyć swoją cegiełkę do tej pamiątkowej tablicy to uprzejmie prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia z dopiskiem „DAROWIZNA”. Nazwiska wspierających będą wpisane do kamienia węgielnego, który zostanie umieszczony pod tablicą.

Nr konta
92 1240 1082 1111 0010 6290 6426

Projekt tablicy pamiątkowej ku czci Flory i Johna Briggsów, fot: T. Paciorek

Źródło: Tomasz Paciorek, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga.

Komentarze